Україна приєдналася до Спільної заяви СОТ і зобов'язалася не обмежувати експорт продуктів для гуманітарної допомоги

Це сприятиме подоланню голоду у світі

Фото: pixabay.com

Україна приєдналася до Спільної заяви майже 80 членів Світової організації торгівлі (СОТ) про те, що ці країни не застосовуватимуть заборони й обмеження експорту продуктів харчування в разі їх придбання для некомерційних гуманітарних цілей Світовою продовольчою програмою. Про це повідомляється на сайті Міністерства економіки.

Спільну заяву країни оголосили після того, як на засіданні Генради СОТ у грудні 2020 року не вдалося досягти компромісу для відповідного рішення, яке було б обов'язковим для всіх членів СОТ.

«Ми цінуємо зусилля Світової продовольчої програми ООН (WFP) щодо подолання голоду та дефіциту продовольства у світі, поліпшення якості продовольчого забезпечення та рівня життя найбільш вразливої частини населення в найбільш критичні моменти їхнього життя», – наводить слова глави Мінекономіки Ігоря Петрашка пресслужба.

«Водночас ми визнаємо, що обмеження експорту створюють перешкоди наданню гуманітарної допомоги», – додав міністр.

У міністерстві наголошують на важливості заяви членів СОТ щодо ситуації, яка склалася внаслідок поширення пандемії COVID-19, що призводить до збільшення невизначеності на сільськогосподарських ринках і погіршення становища бідного населення у світі, зокрема через поширення обмеження експорту сільгосппродукції.

Як повідомлялося раніше, в ООН передрікають на 2021 рік найгіршу гуманітарну кризу за 75 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS