ПАР тимчасово зупиняє вакцинацію AstraZeneca через її низьку ефективність проти південноафриканського штаму

Раніше Степанов підтвердив, що Україна отримає 12 млн доз вакцин від AstraZeneca та Novavax

Фото: pixabay.com

Південно-Африканська Республіка тимчасово припиняє використання вакцини AstraZeneca після того, як фахівці південноафриканського університету Вітватерсранда й Оксфордського університету провели клінічні дослідження вакцини й виявили, що вона забезпечує мінімальний захист від південноафриканського варіанту COVID-19, який нині домінує в країні. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що міністр охорони здоров'я ПАР Звелі Мкгізе під час пресконференції заявив, що уряд чекатиме подальших порад учених про те, як краще вчинити з вакциною AstraZeneca у світлі отриманих результатів.

«Вакцина AstraZeneca залишиться у нас (...) доти, поки вчені не дадуть нам чітких указівок щодо того, що нам потрібно робити», – сказав Мкгізе.

ПАР отримала 1 млн доз препарату AstraZeneca і повинна була почати вакцинацію цього тижня.

Як повідомив міністр, у найближчі тижні уряд запропонує вакцини, вироблені компаніями Johnson & Johnson і Pfizer.

Раніше фармацевтична компанія AstraZeneca повідомила, що вакцина їхнього виробництва забезпечує лише обмежений захист від мутації коронавірусу, яку вперше виявили у Південній Африці. 

На додаток до мутації, виявленої у Південній Африці, існують ще дві інші – вперше зафіксовані у Великобританії та Бразилії. Вони вважаються заразнішими за попередній варіант коронавірусу і вже поширилися в багатьох країнах.

У AstraZeneca додали, що їхню вакцину мають адаптувати, щоб вона була ефективною проти південноафриканського варіанту коронавірусу. Раніше Оксфордський університет, який брав участь у розробці цієї вакцини, підтвердив її ефективність проти британського варіанту коронавірусу.

Нагадаємо, Україна отримала підтвердження щодо постачання 12 млн доз вакцин проти коронавірусної інфекції COVID-19 від AstraZeneca та Novavax.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS