За даними нового дослідження групи учених із США і Великобританії, опублікованому в журналі Environmental Research, забруднення викопним паливом є причиною понад 8 млн передчасних смертей щорічно. Як повідомляє Bloomberg, це вдвічі перевищує оцінку смертності від дрібнодисперсних забруднень і утричі перевищує сукупне число смертей від ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та малярії у 2018 році.
Попри те, що якість повітря покращилася в багатьох країнах, особливо в багатших, результати показують, що навіть при більш низьких концентраціях забруднення, викликане викопним паливом, є не безпечнішим, ніж вважалося раніше.
У США, наприклад, дослідники виявили, що 350 000 передчасних смертей на рік пов'язані з забрудненням дрібними частинками, що виникають при спалюванні викопного палива, в порівнянні з попередніми оцінками приблизно від 100 000 до 150 000. Це означає, що навіть країнам, які демонструють успіхи у боротьбі з забрудненням, доведеться зробити ще багато роботи, особливо в бідних і історично неблагополучних районах, де забруднення ще більш концентроване.
В новому дослідженні експерти застосовували вдосконалені методи, в тому числі встановивши тісніший взаємозв'язок між рівнями забруднення повітря та їх наслідками в різних регіонах на основі комплексного огляду досліджень з усього світу. Удосконалена модель дослідження дала змогу отримати більш точні дані.
Нагадаємо: на Всесвітньому економічному форумі в Давосі понад 400 компаній у галузях світової економіки з найбільшою кількістю викидів парникових газів – від перевезення вантажів до сталеплавильного виробництва – погодилися працювати разом над планами щодо декарбонізації (зменшення викидів СО2) до 2050 року.