Європол затримав 10 осіб, яких підозрюють у крадіжці криптовалют на $100 млн у знаменитостей

Атаки були націлені на тисячі жертв протягом 2020 року, включаючи Ілона Маска, Джеффа Безоса, Білла Гейтса, Уоррена Баффетта, Барака Обами, Каньє Уеста та Джека Дорсі

фото www.flickr.com/photos/jdelaunay_paris/48113870717

Європейське поліцейське агентство Європол заявило, що допомогло заарештувати 10 хакерів, підозрюваних в крадіжці криптовалют на $100 млн в ході атак з «заміною SIM-карт», які дозволили підозрюваним отримати доступ до телефонів своїх жертв.

«Атаки, організовані цим злочинним угрупованням, були націлені на тисячі жертв протягом 2020 року, включаючи відомих зірок спорту, музикантів і їх родини», – цитує Reuters заяву агентства.

За даними Європолу, арешти були проведені після розслідування, проведеного у співпраці Великобританії, США, Бельгії, Мальти і Канади.

Під час атаки з заміною SIM-карти злочинці можуть отримати контроль над SIM-картою – маленьким комп'ютерним чіпом, на якому зберігається номер телефону, що використовується для ідентифікації клієнта в телекомунікаційній мережі. Зазвичай телефонну компанію обманюють, змушуючи деактивувати працюючу SIM-карту і передати її функції тієї, яка контролюється хакерами.

«Це дозволило (хакерам) вкрасти гроші, криптовалюти і особисту інформацію, включаючи контакти, синхронізовані з онлайн-акаунтами, – йдеться в заяві Європолу. – Вони також захопили облікові записи в соціальних мережах, щоб публікувати контент і відправляти повідомлення, маскуючись під жертву».

Європол не розкрив затриманих і не розповів, де відбулися арешти.

Нагадаємо: в липні минулого року хакерам вдалось отримали доступ до твітер-акаунтів Ілона Маска, Джеффа Безоса, Білла Гейтса, Уоррена Баффетта, Барака Обами, Каньє Уеста, був зламаний навіть обліковий запис засновника цієї соціальної мережі Джека Дорсі. Окрім того, під атаку потрапили також компанії Apple і Uber.

Внаслідок злому на сторінках мільярдерів та політиків у соцмережі з’явились дописи із закликом надсилати біткойни на певні гаманці й обіцяли повернути криптовалюту назад у подвійному розмірі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS