В Перу розгорівся скандал після того, як близько 500 осіб, в тому числі високопоставлені чиновники, таємно зробили щеплення від коронавірусу ще до того, як вакцина отримала схвалення національного регулятора.
Про це на тлі розростання скандалу в республіці повідомив у понеділок глава держави Франсіско Сагасті, пише tut.by.
«Я і голова ради міністрів обурені й розчаровані, дізнавшись, що 487 осіб, багато з яких є держслужбовцями, скористалися службовим становищем, щоб зробити щеплення від коронавірусу вакцинами Sinopharm, поставленими на додачу до тих, що використовувалися в ході клінічних випробувань», – заявив перуанський лідер під час звернення до нації, яке транслювалося в Facebook.
На думку Сагасті, ці люди повинні понести відповідальність «перед правосуддям або перед іншими інстанціями».
Як вважає Сагасті, ці особи «порушили свої зобов'язання держслужбовців і зловжили довірою» керівництва держави та уряду. Даний список, підкреслив президент, буде переданий в Генеральну прокуратуру країни і комісію МОЗ з розслідування ситуації для подальшого реагування.
«Виконавча влада зі свого боку звільнить усіх, хто замішаний в цій сумній ситуації. Тим, хто не здатний справлятися з обов'язками державних службовців, немає місця в нашому уряді», – підкреслив Сагасті.
Президент також запевнив, що цей скандал не вплине на процес переговорів про постачання вакцин в республіку і реалізацію вже досягнутих домовленостей.
Напередодні відсторонений на початку листопада від влади екс-президент Перу Мартін Віскарра зізнався, що він разом з дружиною ще в жовтні взяв участь в національних клінічних випробуваннях препарату китайської фармацевтичної компанії.
Скандал навколо цієї ситуації коштував крісел двом членам нинішнього тимчасового уряду країни: свої посади втратили глава МОЗ Пілар Массетті і глава МЗС Елізабет Астет Родрігес.
За твердженнями Сагасті, виробник безоплатно поставив в Перу додаткові дози препарату, щоб ними могли вакцинуватися представники органів влади.
Перша партія вакцини від коронавірусу, що складається з 300 000 доз препарату, надійшла в Перу 7 лютого, а через два дні в країні стартувала кампанія з вакцинації. В першу чергу влада вакцинує медпрацівників, потім планується вакцинувати людей з груп ризику.
Як повідомлялося, гострий дефіцит шприців ставить під загрозу вакцинацію в Японії.