Американський марсохід здійснив успішну посадку на Марс

Perseverance шукатиме воду і ознаки життя під поверхнею Червоної планети

фото twitter.com/_brandondill

Міжпланетний апарат Perseverance ( «Наполегливість») американського Національного управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) здійснив успішну посадку на Марсі в четвер, 18 лютого, опівночі за Києвом.

Як повідомляє DW, найбільший і найбільш технічно складний зонд з усіх, які NASA коли-небудь відправляло на Марс, став дев'ятим космічним апаратом, що опустився на поверхню Червоної планети. Вперше в історії разом з ним відправили спеціально розроблений марсіанський вертоліт.

Космічний зонд увійшов у верхні шари атмосфери приблизно в 21:49 на швидкості понад 20 000 км/год. Через кілька хвилин парашут і гальмівні двигуни уповільнили апарат приблизно до 3 км/год. Потім увімкнулась технологія «Небесний кран» (Sky Crane), яка спустила марсохід на нейлонових тросах на поверхню планети.

Як і планувалося, Perseverance здійснив посадку поблизу кратера Езеро в регіоні під назвою рівнина Ісіди. Цю місцевість часто відвідують американські зонди, в тому числі і марсохід Curiosity («Кьюріосіті»), який є і досі активним.

В рамках місії NASA «Марс 2020» Perseverance шукатиме воду і ознаки життя під поверхнею планети. Зонд також буде збирати каміння і зразки ґрунту і поміщати їх в контейнери, які, як планується, будуть доставлені на Землю протягом наступних 10 років.

Також на Марс прибув спеціально сконструйований вертоліт Ingenuity («Винахідливість»), прикріплений до корпусу зонда. Цей експериментальний пристрій NASA хоче використовувати, щоб вивчити можливості зльоту і посадки в умовах марсіанської атмосфери. Важливість експерименту полягає в тому, що атмосфера на Марсі набагато більше розріджена, ніж на Землі, і це може впливати на необхідні для польоту рівень потужності і підйомну силу, а також на швидкість обертання вертолітних лопатей.

Нагадаємо: раніше цього місяця китайський апарат Tianwen-1 з зондом і ровером вийшов на орбіту Марса через вісім місяців після запуску. 

Перед  Китаєм Марса досяг перший міжпланетний зонд Об'єднаних Арабських Еміратів. Він призначений для досліджень погодних умов планети: зонд буде робити повний знімок Марса кожні дев'ять днів. Влада ОАЕ вже визнала місію успішною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS