Китайський і арабський супутники досягли Марса – з різницею в два дні

Китайський і арабський супутники досягли Марса – з різницею в два дні

Ще через тиждень до них приєднається американський супутник

Китайський і арабський супутники досягли Марса – з різницею в два дні
NASA Jet Propulsion Laboratory

Китайський апарат Tianwen-1 з зондом і ровером вийшов на орбіту Марса через вісім місяців після запуску. Країна стала другою після ОАЕ, хто досяг червоної планети протягом тижня, а ще через тиждень до них приєднається США з марсоходом Perseverance, пише TJournal.

Поки що китайський апарат залишиться на орбіті Марса: посадка модуля і ровера запланована на травень 2021 року. Головна мета місії – вивчити грунт і атмосферу планети, зробити знімки, створити карти, вивчити склад каменів і грунту, а також знайти воду або ознаки існування життя в минулому.

Якщо посадка китайського апарату пройде успішно, то країна стане другою в світі, хто провів успішну автоматичну посадку на Марс – раніше це вдавалося лише США. Китай також може стати першою в світі країною, що доставила орбітальний апарат, модуль і ровер за одну місію.

Перед  Китаєм Марса досяг перший міжпланетний зонд Об'єднаних Арабських Еміратів. Він призначений для досліджень погодних умов планети: зонд буде робити повний знімок Марса кожні дев'ять днів. Влада ОАЕ вже визнала місію успішною.

Апарат «Al Amal» вийшов на орбіту в автоматичному режимі і сам зробив фінальний маневр атмосферного гальмування. Під час нього швидкість зонда зменшилася зі 120 000  км/год до 17 000  км/год. Для цього апарат задіяв всі шість своїх двигунів на 27 хвилин.

Апарати Китаю і ОАЕ подолали понад 300 млн кілометрів за сім місяців з моменту запуску в липні 2020 року. Вони стануть не останніми «гостями» на найближчий час – протягом семи днів до них приєднається марсохід NASA Perseverance. Разом з ним США доставлять на Марс і спробують запустити перший інопланетне літаючий засіб – марсіанський вертоліт Ingenuity.

Апарати відразу трьох країн досягли Марса майже одночасно через рідкісну можливість доставити зонди протягом 7-8 місяців замість дворічного польоту. Таке вікно відкривається лише раз на два роки, коли Земля і Марс зближуються, і вчені всіх країн вирішили не упускати шанс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло