Індекс очікувань ділової активності виріс на 11,2 пункту до 48,8 пункту у лютому. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України (НБУ).
Найбільш оптимістично оцінюють перспективи розвитку промислових підприємств – зростання індексу на 11,7 пункту до 50,3 пункту, додають у Нацбанку.
Опитані НБУ респонденти в промисловому секторі значно підвищили свої очікування щодо обсягів нових замовлень (включно з експортними), запасів сировини й цін на свою продукцію. Також промпідприємства готуються наймати нових робітників.
Також значно зросли очікування у сфері торгівлі: індекс практично досяг рівноважного значення – 49 пунктів. Підприємства галузі покращили очікування щодо товарообігу, обсягу закупівель товарів для продажу і зростання відпускних цін.
Істотно зросли очікування компаній сфери послуг – зростання індексу на 9,3 пункту до 49 пунктів. Респонденти зазначили зростання обсягів послуг, що надаються, нових замовлень, а також збільшення числа замовлень, що знаходяться в процесі виконання. Більшість компаній сектору послуг готові наймати нових робітників.
Дещо покращився показник індексу очікувань у будівництві – з 33,1 в січні до 35,3 в лютому, – що, втім, свідчить про загальну негативну оцінку перспектив розвитку. Будівельні компанії песимістично оцінюють майбутні обсяги будівництва і кількість нових замовлень, закупівель послуг підрядників, сировини й матеріалів. Респонденти очікують зростання цін з боку постачальників і подорожчання своєї продукції. Очікується подальше скорочення чисельності зайнятих в будівельному секторі.
НБУ проводив щомісячне опитування з 3 до 19 лютого включно. В опитуванні брало участь 194 підприємства.
Нагадаємо, результати дослідження Європейської Бізнес Асоціації та Mind.ua свідчать, що у 2020 році відбулося значне погіршення настроїв малих підприємців. Так, показник Індексу впав до 2,38 бала з 5-ти можливих, у порівнянні з 3,07 балами минулого року, та повернувся в негативну площину. Такі показники є найнижчими за всю історію дослідження з 2017 року.