ОАЕ вперше опинилися в рейтингу головних податкових гаваней світу

Очолюють рейтинг, як і раніше, віддалені острови

фото Pixaby

Заморські території Великобританії виявилися лідерами рейтингу головних податкових гаваней світу, складеного дослідницькою групою Tax Justice Network, пише Forbes.

Перше місце зайняли Британські Віргінські острови – архіпелаг на кордоні Атлантичного океану і Карибського моря.

На другому місці Кайманові острови, на третьому – Бермудські острови. Всі вони знаходяться під владою британського монарха.

За островами в рейтингу розташувалися Нідерланди, Швейцарія і Люксембург.

Також в десятці Гонконг, острів Джерсі (теж британська територія), Сінгапур і Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ). Сама Великобританія зайняла в рейтингу 13-те місце.

Емірати увійшли в топ-10 списку вперше – у рейтингу 2019 року вони займали 12-те місце. Як пояснила Tax Justice Network, в цю країну міжнародні організації перевели через Нідерланди понад $218 млрд іноземних прямих інвестицій.

В результаті фінансова активність міжнародних компаній в Арабських Еміратах виросла відразу на 180%, що і призвело до підйому країни в рейтингу, вказано в релізі Tax Justice Network. В ОАЕ перевели свої фінансові потоки корпорації, що працюють в Африці і на Близькому Сході, і найсильніше від цього постраждала Південна Африка, пояснила організація.

Представник Міністерства фінансів Нідерландів заявив, що обсяги потоків через країну в Арабські Емірати нижчий, ніж стверджується в дослідженні, передає агентство Reuters. Влада ОАЕ не відповіла на запит агентства.

Уряд Кайманових островів заявив Reuters, що «підтримує справедливу податкову систему» і дотримується «міжнародних податкових стандартів». Мінфін Великобританії відповів, що заморські території самі встановлюють свої правила.

Країни в рейтингу розташовують залежно від того, наскільки вільно податкова і фінансова система дозволяють закордонному бізнесу виводити доходи з країн, де вони працюють, щоб платити менше податків, стверджує Tax Justice Network. За її оцінкою, податкові порушення обходяться світу в $245 млрд втрачених бюджетних доходів на рік.

Загалом у рейтингу 70 країн, серед яких багато європейських держав: наприклад, в першій двадцятці Ірландія, Кіпр, Бельгія, Франція і Німеччина. Китай зайняв 19-те місце, США – 25-те. З пострадянських країн в рейтингу Естонія (38-е місце), Латвія (42-е місце) і Литва (54-е місце).

Як повідомлялося, журналісти опублікували масштабне розслідування про відмивання грошей через Люксембург.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS