Американський регулятор розробив новий законопроект, спрямований на протистояння країнам Азії в напівпровідниковому виробництві – за рахунок розвитку власних технологій. Уряд США виділить з бюджету $30 млрд і профінансує кілька компаній, пов'язаних з проектуванням і виробництвом нових процесорів. Перші слухання Сенату з цього питання пройдуть у квітні, пише HighTech Plus з посиланням на Reuters.
Як стверджують джерела видання, рішення Сенату створить нові робочі місця і знизить залежність США від інших країн в ланцюжках поставок напівпровідників.
При цьому американські компанії спробують відразу перейти до актуального виробництва – найбільш ймовірно до 5-нм і 3-нм техпроцесами, які використовуються в смартфонах, ПК і безпілотних автомобілях.
Законопроект також не обмежиться тільки фінансовою підтримкою – у витоку йдеться, що пакет Сенату буде включати й інші елементи для стимулювання технологічного сектора США.
Нова стратегія буде побудована на базі досі не схваленого законопроекту сенатора Чака Шумера. Одна із запланованих програм повинна надати гранти компаніям, що інвестують в американські заводи і устаткування для виробництва напівпровідників, а також вкладати в дослідження і розробки в цій галузі.
Інша програма запропонує уряду встановити державно-приватне партнерство для формування консорціумів з виробництва «безпечної мікроелектроніки».
«На ринку напівпровідників попит буде тільки зростати, оскільки вони необхідні в різних секторах економіки. Таким чином, потрібні великі потужності, не тільки для ПК, але і для автомобільної промисловості та інших ринків, де напівпровідники все частіше грають важливу роль», – прокоментував законопроект віце-президент аналітичної компанії ASI Кент Тіббілс.
Уряд США зацікавився розвитком власного виробництва не випадково. Кілька місяців тому на напівпровідниковому ринку виникла глобальна нестача чіпів через підвищений попит з боку ІТ-компаній та автовиробників. Провідні автоконцерни, включаючи Volkswagen, Ford Motor, Subaru, Toyota Motor, Nissan Motor і багато інших, вже скоротили поставки автомобілів через дефіцит чіпів, а галузеві аналітики прогнозують збереження дефіциту на найближчі два роки.
Нагадаємо, Apple інвестує 1 млрд євро у створення в Німеччині центру з виробництва чіпів.
Крім того, Євросоюз виділить понад $150 млрд на «цифровізацію» в намаганні наздогнати конкурентів.