Євросоюз виділить понад $150 млрд на «цифровізацію» в намаганні наздогнати конкурентів

Євросоюз виділить понад $150 млрд на «цифровізацію» в намаганні наздогнати конкурентів

Одна з цілей - збільшити частку ЄС на світовому ринку напівпровідників до 2030 року вдвічі

Євросоюз виділить понад $150 млрд на «цифровізацію» в намаганні наздогнати конкурентів
фото Shutterstock

Євросоюз вирішив виділити понад $150 млрд на розробку наступного покоління цифрових індустрій у нинішньому десятилітті, прагнучи наздогнати конкурентів у США і Східній Азії в таких сферах, як виробництво мікросхем і штучний інтелект, пише The Wall Street Journal, на яку посилається Інтерфакс. Частку на ринку чіпів ЄС планує подвоїти.

Це передбачає стратегія Digital Compass, яка увійшла в пакет заходів обсягом $2 трлн для відновлення економіки ЄС після пандемії. Стратегія спрямована на суттєве посилення технологічної незалежності блоку до 2030 року.

«Нам потрібно стати менш залежними від інших, коли мова йде про ключові технології», – заявила виданню заступник голови Єврокомісії Маргрете Вестагер.

Digital Compass передбачає зростання цифровізації європейських бізнесів і приватних послуг, підвищення навичок європейських громадян в сфері цифрових технологій і оновлення цифрової інфраструктури. Фінансування буде надано за рахунок інструменту Євросоюзу для відновлення економіки і підвищення її стійкості (recovery and resilience facility, RRF) обсягом 672,5 млрд євро.

Як мінімум, 20% цієї суми ЄС пообіцяв витратити на «перехід на цифровізацію». План ще не отримав остаточне схвалення, зазначила Вестагер.

Одна з цілей стратегії – збільшити частку Європи на світовому ринку напівпровідників нового покоління до 2030 року до 20% проти 10% в 2020 році.

У число найбільших європейських виробників напівпровідників входять нідерландська ASML Holding NV, яка виробляє апарати для створення мікросхем, а також німецька Infineon Technologies AG і нідерландська NXP Semiconductors NV, які виробляють чіпи для автомобільного і промислового секторів.

Нагадаємо, світовий автопром готується до гострої нестачі мікросхем через пандемію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті