Китайська компанія EHang, яка вже тестували свої літальні апарати по всій Європі, оголосила про плани будівництва першого аеровокзалу в Італії, пише HighTech Plus з посиланням на New Atlas.
EHang розробляє електричний літальний апарат вертикального зльоту і посадки (eVTOL), здатний брати на борт одного або двох пасажирів, в залежності від моделі, а потім летіти з ними до місця призначення без участі пілота. Компанія вже виготовила і поставила замовникам 40 апаратів для випробувань і демонстрації можливостей, повідомляє видання.
Анонсований аеропорт проектується в партнерстві з італійською архітектурною фірмою Giancarlo Zema Design Group в рамках стратегії виходу китайської компанії на ринок Євросоюзу. Дизайнери черпали натхнення в природі, зокрема, в африканському дереві баобаб. У підсумку це має бути 30-метрова вежа зі сталі й ламінованого дерева.
На ліфті пасажири зможуть піднятися на терасу, де буде розташовано злітно-посадочний майданчик. Безпосередньо під ним – зал очікування і панорамний ресторан на 200 кв. м.
До того ж, частина фасаду буде облицьована сонячними панелями, які стануть виробляти понад 300 кВт енергії в день – частину цієї енергії будуть отримувати три незалежних станції зарядки для аеротаксі, що приземляються на терасу.
EHang збирається використовувати свої eVTOL переважно в центральній частині міст, і розраховує на інтерес компаній, що займаються еко-туризмом: аеротаксі будуть показувати пасажирам пам'ятки з висоти пташиного польоту, а потім відвезуть їх у передмістя.
В якому місті Італії з'явиться перший повітряний вокзал, ще не ясно, але компанія збирається побудувати аналогічні і в інших країнах Європи, а також Південно-Східної Азії.
У минулому році EHang пообіцяла встановити туристичний термінал в Китаї, в окрузі Хечжоу провінції Гуансі. А поставки серійних EH216 почнуться вже в другому кварталі цього року. Для цього компанія завершує модернізацію заводу в Юньфу.
Нагадаємо, United Airlines попередньо замовила в стартапу Archer 200 електричних аеротаксі.
Також повідомлялося, що німецька Volocopter, яка працює над аеротаксі, залучила ще $241 млн.