Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Німецька Volocopter, яка працює над аеротаксі, залучила ще $241 млн

Німецька Volocopter, яка працює над аеротаксі, залучила ще $241 млн

Стартап розраховує, що його літаючі таксі почнуть використовуватись в містах вже через два роки

Німецька Volocopter, яка працює над аеротаксі, залучила ще $241 млн
фото www.flickr.com/photos/market-3d/37234282696

У рік, коли через пандемію COVID-19 кількість пасажирів на літаках, поїздах і автобусах скоротилася, один зі стартапів, які сподіваються впровадити абсолютно новий підхід до доставки людей з пункту А в пункт Б – літаючі таксі – продовжує залучати значне фінансування.

Як повідомляє TechCrunch, німецький стартап Volocopter, який будує і тестує електричні літаки вертикального зльоту і посадки, отримав 200 млн євро (близько $241 млн) в рамках раунду фінансування серії D.

Окрім самих літаків, Volocopter також розробляє бізнес-модель, в якій її аеротаксі будуть використовуватися в міських районах. Як очікується, дві моделі літаючих таксі компанії зможуть почати надавати свої послуги у містах вже через два роки.

«Насправді ми плануємо сертифікувати наш VoloCity приблизно через два роки і відразу ж почати комерційне використання повітряного таксі, – сказав Флоріан Ройтер, гендиректор Volocopter. – Париж і Сінгапур знаходяться у виграшному становищі (як перші міста – ред.)».

На сьогодні Volocopter вже встигла здійснити випробувальні польоти своїх аеротаксі  в Гельсінкі, Штутгарті, Дубаї і над затокою Марина-Бей в Сінгапурі. Крім Європи та Азії, стартап також хоче запустити сервіси в США.

В раунді фінансування серії D взяли участь фонди під управлінням BlackRock; Atlantia Avala Capital; AG; японська NTT через свій підрозділ венчурного капіталу; лізингова компанія Tokyo Century. Volocopter також заявила, що всі її існуючі інвестори – в цей список входять Geely, Daimler, DB Schenker, Intel Capital, btov Partners, Team Europe, Klocke Holding і багато інших – також зробили свій внесок в раунд.

 «Для створення міської повітряної мобільності потрібна повноцінна екосистема, яку ми розробляємо прямо зараз. Багато з наших стратегічних партнерів будуть підтримувати нас в різних аспектах ланцюжка поставок, масштабування компонентів, виходу на ринки, поліпшення операцій і т. Д Більшість з них дійсно добре знають деякі аспекти нашої бізнес-моделі (наприклад, Japan Airlines для авіації, Atlantia для інфраструктури), – сказав Рене Гріменс, фінансовий директор компанії. – Їх інвестиції є відображенням  ентузіазму щодо Volocopter як лідера в побудові всієї екосистеми UAM, тим самим забезпечуючи довіру і комфорт чисто фінансовим інвесторам».

Він додав, що багато хто з цих компаній тісно співпрацюють з Volocopter.

«Компанія DB Schenker, наприклад, разом з нами випускає передові вантажні електричні дрони для логістики по всьому світу», – розповів Гріменс.

За попередніми даними PitchBook, стартап наразі оцінюється у $624 млн.

Volocopter не єдина компанія, яка працює над концепцією «літаючого таксі» – є і інші стартапи з дуже високою капіталізацією, такі як Lilum, Joby Aviation, Kitty Hawk і eHang.

Нагадаємо: у грудні німецький виробник Volocopter заявив, що має намір ввести свої аеротаксі в експлуатацію в Сінгапурі протягом трьох років після завершення тестових польотів, оцінки ризиків та сертифікації технологій у співпраці з владою країни.

Квитки на 15-хвилинний переліт на літаючих таксі вже надійшли в продаж за ціною 300 євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті