З жовтня по грудень 2020 року Facebook заблокувала понад 1,3 млрд фейкових акаунтів. У боротьбі з дезінформацією на платформі брали участь понад 35 000 осіб, вказано в офіційному повідомленні соцмережі, на яке посилається The Bell.
Facebook видалила понад 12 млн матеріалів про COVID-19 і вакцинацію, контент яких експерти в сфері охорони здоров'я визнали дезінформацією.
Загалом за останній квартал 2020 року виявилися забаненими понад 1,3 млрд фейкових акаунтів.
У деяких випадках користувачі можуть розміщувати неправдиві відомості ненавмисно, відзначили в корпорації. Для вирішення цієї проблеми Facebook створила глобальну мережу з понад 80 незалежних компаній – фактчекерів, які перевіряють контент як мінімум 60-ма мовами. Це дуже сильно стримує поширення фейків: за даними платформи, переважна більшість користувачів (95%) не клацають на пости з позначкою про недостовірність.
За останні кілька років до команди приєдналися понад 35 000 осіб, уточнює Facebook. Крім людського ресурсу, соцмережа задіє і технології штучного інтелекту (AI).
«Попри всі наші зусилля, знаходяться люди, які вважають, що ми заробляємо, ігноруючи дезінформацію. Все навпаки. Ми всіма силами боремося з нею в додатках, робимо це послідовно і за рахунок зростання користувацької бази», – пише Facebook.
Нагадаємо, ділянки тропічних лісів Амазонки виставили на продаж у Facebook, однак соцмережа заявила, що не буде видаляти ці незаконні оголошення.