60 найбільших банків інвестували у викопне паливо $3,8 трлн з моменту підписання Паризької угоди

Найбільше в 2020 році у викопне паливо вкладали JPMorgan Chase, Citi і Bank of America

фото pixabay.com

Великі банки по всьому світу як і раніше продовжують фінансують компанії, що займаються викопним паливом і вкладають  у них трильйони доларів.

Як повідомляє CNBC, у новій доповіді Banking on Climate Chaos 2021, опублікованій кліматичними організаціями, перелічено 60 найбільших у світі комерційних і інвестиційних банків, які спільно вклали $3,8 трлн у викопне паливо з 2016 по 2020 роки.

«Цей звіт служить перевіркою реальності для банків, які думають, що розпливчастих цілей щодо «нульових викидів» досить, щоб зупинити кліматичну кризу», – каже Лорн Стокман, старший аналітик-дослідник Oil Change International.

У річному вираженні загальне фінансування викопного палива впало на 9% у 2020 році. Але у звіті це пояснюється обмеженнями попиту, пов'язаними з COVID-19.

У документі також зазначено, що «фінансування викопного палива ... від 60 найбільших комерційних та інвестиційних банків світу у 2020 році було вищим, ніж у 2016 році», у перший рік дії Паризької кліматичної угоди.

Згідно зі звітом, трьома банками, які надали найбільше фінансування викопним видам палива у 2020 році, були JPMorgan Chase на суму $51,3 млрд; Citi – $48,4 млрд; і Bank of America – $42,1 млрд.  

Новий звіт, вже 12-й за рахунком, підготовлений некомерційними організаціями Rainforest Action Network, Bank Track, Indhibited Environmental Network, Oil Change International, Reclaim Finance і Sierra Club.

Нагадаємо: експрезидент США Дональд Трамп відмовився від Паризької кліматичної угоди у 2017 році. Новий глава країни Джо Байден знову приєднався до угоди в перший день свого перебування на посаді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS