Байден скасував рішення Трампа про вихід США з Паризької угоди та ВООЗ
Помічники Байдена повідомили, що він прийме десятки інших рішень у найближчі 10 днів

Президент США Джо Байден у перший день свого перебування на посаді підписав серію указів, які скасовують гучні рішення Дональда Трампа. Про це повідомляє Голос Америки.
Зокрема, Байден підписав указ про приєднання США до Паризької угоди з клімату, з якої країна вийшла після приходу до влади Трампа.
Крім того, новий глава Білого дому скасував рішення Трампа про вихід із Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), а також про заборону на в'їзд до США з деяких країн з переважно мусульманським населенням.
«Байден виконає свою передвиборчу обіцянку допомогти бідним у фінансовому відношенні американцям впоратися з наслідками пандемії коронавірусу. Він продовжить федеральну заборону на виселення із займаного житла і запропонує федеральним агентствам продовжити терміни викупу заставних за іпотечними кредитами, що гарантовані на федеральному рівні», – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, помічники Байдена повідомили, що він прийме десятки інших рішень у найближчі 10 днів, «оскільки прагне швидко переорієнтувати подальший розвиток країни, не чекаючи схвалення Конгресу».
Про вихід з ВООЗ Дональд Трамп заговорив ще навесні у розпал пандемії. Тоді він послався на те, що Всесвітня організація охорони здоровʼя нібито є залежною від впливу Китаю. 7 липня 2020 року президент США Дональд Трамп офіційно повідомив Конгрес про вихід країни з Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Рішення про вихід США з Паризької кліматичної угоди Дональд Трамп вперше оголосив у червні 2017 року, а в листопаді 2019 року Вашингтон офіційно повідомив ООН про початок процедури виходу. Причиною виходу з Паризької угоди Трамп називав «несправедливі економічні обмеження, які вона накладає на американських робітників, бізнесменів і платників податків». Він підкреслював, що даний крок приймається в інтересах американських компаній, що працюють у сфері видобутку корисних копалин.
Вихід з угоди став чинним через рік після повідомлення ООН, тобто 4 листопада 2020 року. 5 листопада 2020 року Сполучені Штати почали процес виходу, однак Держсекретар Майк Помпео підкреслив, що США і далі будуть брати участь в міжнародних дискусіях з питань клімату, а також продовжать розвивати технології для створення безпечних джерел енергії і скорочення викидів.
Джо Байден 20 січня приніс офіційну присягу і вступив на посаду президента Сполучених Штатів, ставши 46-м за рахунком главою держави.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].