У Китаї стали закривати магазини H&M через «неповагу» до китайської влади

Мережа магазинів заявила, що відмовилася від бавовни Синьцзяна

фото DR

Щонайменше 6 магазинів одягу шведської Hennes & Mauritz AB (H&M) були закриті в Китаї за рішенням орендодавців. Про це повідомили оператори торгових центрів, пише Інтерфакс з посиланням на Bloomberg.

Йдеться про магазини мережі в містах Урумчі, Іньчуань, Чанчунь і Ляньюнган. Місцеві ЗМІ повідомляють про більшу кількість закритих магазинів H&M.

Оператори торгових центрів сказали, що орендодавці вирішили закрити магазини, оскільки H&M демонструє неповагу до Китаю. Раніше компанія заявила, що вона більше не буде закуповувати вироблену в Синьцзян-Уйгурському автономному районі бавовну, посилаючись на повідомлення про використання в цьому автономному районі примусової праці.

Закриття магазинів загрожує бізнесу H&M. Китай є четвертим найбільшим ринком для рітейлера після Німеччини, США і Великобританії. У 2020 році на КНР припало 5,2% продажів компанії.

Станом на 30 листопада 2020 року в H&M було 505 магазинів у Китаї. У підрозділі компанії в Китаї не відповіли Bloomberg на запит коментаря. Представник H&M в Європі заявив, що у рітейлера поки що немає коментарів.

Інші західні бренди, включаючи Nike Inc. і Аdidas AG, також обіцяли не використовувати бавовну з Сіньцзяня, однак H&M зіткнулася з найбільш серйозними наслідками після того, як її заява спровокувала критику Комуністичного союзу молоді і Народно-визвольної армії Китаю. Магазини H&M в країні зникли з навігаторів Apple Maps і Baidu Maps, в результаті чого покупцям стало важче їх знайти. Крім цього, H&M була видалена з найбільших китайських платформ онлайн-торгівлі.

Представник уряду СУАР Сюй Гуйсян в понеділок заявив, що H&M слід серйозно підходити до проблеми китайського Синьцзяна і не вмішувати політику в свою торговельну діяльність.

Акції H&M в понеділок здешевшали на 2,3%.

Нагадаємо, китайська гра Honor of Kings відмовилася від співпраці з Burberry через бойкот західних компаній.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS