США та ще 13 країни розкритикували звіт ВООЗ про походження COVID-19

В спільній заяві країн наголошується, що у звіті відсутні важливі дані та надана неповна картина. Пекін обвинуватили у небажанні співпрацювати

фото www.flickr.com/photos/pkbazaar/49629565271

Сполучені Штати підписали спільну заяву з 13 іншими країнами, в якому вони розкритикували довгоочікуваний звіт Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) про походження COVID-19.

Як повідомляє CNBC, у спільній заяві уряди Австралії, Канади, Чеської Республіки, Данії, Естонії, Ізраїлю, Японії, Латвії, Литви, Норвегії, Південної Кореї, Словенії, Великобританії і США написали, що звіт «був значно затриманий і не мав доступу до повних вихідних даних і зразків».

«У випадку серйозного спалаху невідомого патогену з пандемічним потенціалом швидка, незалежна, експертна та безперешкодна оцінка походження має вирішальне значення для кращої підготовки наших людей, наших установ охорони здоров'я, нашої промисловості і наших урядів до успішних дій у відповідь на такий спалах та запобігти майбутнім пандемії », – йдеться в спільній заяві.

«У майбутньому ВООЗ і всі держави-члени повинні підтвердити свою прихильність забезпеченню доступу, прозорості та своєчасності», – додала група.

На їх переконання, 120-сторінковий звіт ВООЗ, опублікований у вівторок, допоміг науковому співтовариству краще зрозуміти смертельний вірус, що охопив земну кулю, він не дав повної оцінки.

«Ми ще не знайшли джерело вірусу, – заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус. – На пошук джерела вірусу потрібен час, і ми зобов'язані знайти джерело, щоб ми могли колективно вжити заходів для зниження ризику повторення цього вірусу. Жодна дослідницька поїздка не може дати всіх відповідей».

У Білому домі прессекретар Джен Дженніфер Псакі повідомила журналістам, що адміністрація Джо Байдена все ще розглядає звіт ВООЗ, додавши, що результати дають «часткову і неповну картину».

«У звіті відсутні важливі дані… Це часткова і неповна картина, – наголосила Псакі. – Є другий етап в цьому процесі, який, на нашу думку, повинні очолити міжнародні та незалежні експерти. У них повинен бути безперешкодний доступ до даних».

Псакі також розкритикувала відсутність прозорості у Пекіні.

«Ну, вони не були прозорими. Вони не надали вихідних даних. Це, звичайно, не вважається співпрацею», – сказала вона.

Нагадаємо: у звіті ВООЗ, опублікованому напередодні, представлені чотири версії походження вірусу, і кожна з них отримала свою оцінку ймовірності. Зокрема, найбільш вірогідною версією виникнення пандемії експерти називають передачу вірусу людині від кажанів через тварину-посередника.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS