США за 17 років виділили понад $65 млн Україні на розмінування та знищення озброєнь

Кошти пішли також на очистку зон бойових дій в Україні

Фото: pixabay.com

За 2004-2020 роки Сполучені Штати Америки направили понад $68 млн Україні, щоб допомогти позбутися від запасів застарілої зброї й нейтралізувати загрозу від боєприпасів, які залишаються в зонах бойових дій. Про це йдеться в щорічній доповіді Держдепу, присвяченому участі США у знищенні звичайних озброєнь.

«З 2004 до 2020 року США виділили понад $68 млн на знищення стрілецької зброї, легких озброєнь і амуніції, а також на очистку зон бойових дій в Україні», – йдеться в документі.

У Держдепі нагадали про залишки в Україні з часів розпаду СРСР великих запасів озброєнь, більшу частину з яких вже не можна використовувати: їх стан при цьому становить загрозу, як для самої країни, так і «на регіональному і глобальному рівнях». Також у відомстві зазначили наслідки військових дій на Донбасі, через які в цьому регіоні залишилося безліч мін і снарядів.

Згідно з доповіддю, у 2020 році Держдеп надав допомогу низці партнерів у цій країні – організаціям HALO Trust, Danish Demining Group, FSD, ОБСЄ, зокрема в її діяльності з навчання української поліції. 

В огляді Держдепу також порушена ситуація в Грузії. У доповіді йдеться, що Грузії, окрім залишків у неї і застарілих на 30 років радянських озброєнь, доводиться мати справу з мінами й боєприпасами – з часів конфлікту в регіонах Південної Осетії (1988-1992 роки) та Абхазії (1992-1993 роки), а також після «конфлікту з Росією у 2008 році». Ці боєприпаси виявилися залишеними уздовж кордонів цих регіонів, а також навколо колишніх радянських військових баз.

США в 1998-2020 роках виділила понад $40 млн з метою допомогти Грузії безпечним чином очищати територію від мін і снарядів, готувати відповідних фахівців, а також знищувати зайві й застарілі озброєння, зазначено в доповіді.

Зокрема, у 2020 році Держдеп підтримав фінансовану США діяльність організації HALO Trust, яка дозволила очистити в Грузії понад 36 акрів території від боєприпасів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS