Антимонопольний комітет виступив проти законодавчого регулювання інтерчейнджу

Законодавче регулювання позбавить учасників ринку послуг платіжних систем можливості конкурувати за ціною

Фото: УНІАН

Антимонопольний комітет України (АМКУ) не підтримав законопроєкт про встановлення граничних розмірів комісійної винагороди й інтерчейнджу. Про це йдеться у листі голови АМКУ Ольги Піщанської до комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради, пише Finclub.

«Законодавче регулювання розміру інтерчейнджу позбавить учасників ринку послуг платіжних систем можливості конкурувати за ціною, що матиме негативний вплив на розвиток конкуренції», – зазначено у листі.

В АМКУ зазначають, що їх основним завданням є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики, зокрема в частині сприяння розвитку добросовісної конкуренції, а «один з найефективніших способів конкурентної боротьби між суб’єктами господарювання є цінова конкуренція».

Верховна Рада 19 лютого ухвалила в першому читанні законопроєкт №4364. Його ініціаторами виступила група з восьми депутатів, серед яких переважно представники партії «Слуга народу». Депутати ініціювали зниження комісії за послуги банку-еквайєра – з 1,6-2% до 0,5-1,4%, і комісії інтерчейндж для банку-емітента, що входить до неї, – до 0,3-0,9%. 

Mind розбирався, якими можуть бути наслідки прийняття цього законопроекту для банків і їхніх клієнтів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS