Влада Євросоюзу планує запропонувати субсидії виробникам напівпровідників (чипів), таким як Intel і TSMC, щоб залучити їх до будівництва підприємств у Європі. Таким чином влада хоче відновити ланцюжок поставок, який постраждав через глобальний дефіцит чіпів, пише DailyComm.
Про наміри Євросоюзу стало відомо з недавнього інтерв'ю єврокомісара Тьєррі Бретона німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung. У бесіді з журналістами Бретон заявив, що нестача чипів, від якої особливо постраждала автомобільна галузь, наочно показала необхідність в підвищенні стійкості ланцюжків поставок мікросхем.
За словами єврокомісара, влада ЄС зацікавлена в будівництві потужностей для виробництва напівпровідників з використанням 5-, 3- і 2-нанометрових технологій, які сьогодні можуть виготовлятися тільки в США і Азії.
Стимулювати чипмейкерів до відкриття підприємств в Європі будуть за допомогою державних програм субсидування, аналогічних European Battery Alliance – запущеної в 2017 році ініціативи ЄС, яка спрямована на створення в регіоні конкурентоздатної, стійкої та інноваційної екосистеми акумуляторів для електромобілів по всьому ланцюжку створення, від сировини до вторинної переробки.
За словами Бретона, в ЄС розуміють, що без участі міжнародних гравців добитися успіху в подібних проектах неможливо. Посилаючись на джерела, близькі до Єврокомісії, видання повідомило, що у Бретона на найближчу п'ятницю запланована зустрічі з гендиректором Intel Петом Гелсингером і з високопоставленим представником TSMC. Також передбачається обговорити питання з керівництвом Samsung.
Центральною темою переговорів з Intel має стати новий завод, який компанія збирається будувати в Європі. Передбачається, що підприємство буде «значно більшим» за існуючої фабрики GlobalFoundries в Дрездені, яка в даний час вважається найбільшою в регіоні.
Подібні мегапідприємства вартістю $10-20 млрд вже будуються в Азії та Америці, відзначило джерело. Як приклад співрозмовник навів запланований TSMC завод в Арізоні.
Як повідомлялося, через дефіцит чипів заводи Ford і далі не можуть відновити роботу.