Санкції США не зупинили потік чипів до Китаю – FT
Торговці в Малайзії, Японії та Індонезії часто відправляють сервери або чипи в Гонконг, а потім у Шеньчжень

Вартість оренди хмарних сервісів із використанням провідних чипів штучного інтелекту Nvidia нижча в Китаї, ніж у США, попри експортні обмеження Вашингтона. Це свідчить про те, що передові процесори легко досягають китайського ринку.
Про це повідомляє Financial Times.
Зазначається, що чотири невеликих китайських хмарних провайдери стягують з місцевих технічних груп приблизно $6 на годину за використання сервера з вісьмома процесорами Nvidia A100 у базовій конфігурації. Невеликі постачальники хмарних технологій у США стягують близько $10 за годину за те саме налаштування.
Уточнюється, що низькі ціни є ознакою великої кількості чипів Nvidia у китайській республіці та обходу санкцій США, спрямованих на запобігання доступу до передових технологій.
За даними видання, прискорювачі штучного інтелекту Nvidia A100 та H100 є одними з найпотужніших і використовуються для навчання великих мовних моделей, які працюють у додатках штучного інтелекту.
За даними видання, з осені 2022 року компанії з Кремнієвої долини заборонено постачати A100 до Китаю, а H100 ніколи не продавався в цій країні.
У видані зауважили, що сервери, вироблені компанією Supermicro з Кремнієвої долини й оснащені вісьмома чипами H100, досягли пікової ціни продажу в 3,2 млн юанів після того, як адміністрація президента США посилила експортні обмеження в жовтні. Відтоді ціни впали до 2,5 млн юанів, оскільки обмеження постачання ослабли.
Наголошується, що торговці в Малайзії, Японії та Індонезії часто відправляють сервери Supermicro або процесори Nvidia в Гонконг, а потім перевозять їх через кордон до Шеньчженя.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що США відкликали ліцензії на постачання чипів Intel і Qualcomm для Huawei. Це рішення є черговим кроком у посиленні тиску США на Huawei.
Перед цим китайські компанії через експортні обмеження США використовують геймерські чипи Nvidia для ШІ-завдань. На заводах КНР щомісяця розбирають тисячі геймерських відеокарт, а їхні компоненти встановлюють на нові плати.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].