Компанія «Кузня на Рибальському» заявила, що «системні незаконні дії влади ставлять підприємство на межу зупинки, загрожують тисячам працівників втратою робочих місць і підривають обороноздатність країни». Про це повідомляється на сайті заводу.
«Жодної юридичної необхідності в обшуку не було. Його справжня мета стає зрозумілішою з огляду на те, що слідчі вийшли за межу ухвали знаменитого Печерського районного суду і незаконно вилучали будь-які документи, які їм траплялися на око, а не лише ті, які визначені рішенням одіозного судді Соколова в рамках кримінального впровадження проти посадовців Міністерства оборони, яким розслідується будівництво трьох броньованих десантно-штурмових катерів «Кентавр ЛК», «Станіслав» та «Малин», – йдеться у заяві.
Зазначається, що ціна цих катерів, в залежності від комплектації, як мінімум у два з половиною рази нижча вартості закордонних аналогів, які до того ж у 2016 році ніхто Україні не продавав.
«А тим більше і бойові модулі до них, які теж було вирішено виготовляти в Україні, бо в той час західні партнери відмовлялися постачати нашій країні летальне озброєння. Ці катери – пілотні проєкти, тому зміни до тактико-технічного завдання на їх виготовлення є в такому випадку природними та неминучими. Їх визначає замовник, в такому випадку Міністерство оборони, а завод – зобов’язаний враховувати», – додали там.
У «Кузні» заявили, що будуть оскаржувати дії правоохоронців в судах і «докладуть всіх зусиль для виконання контрактів з державою попри протидію самої держави».
«Є підстави вважати, що руйнуючи вітчизняне виробниче підприємство, влада або її окремі представники діють в інтересах окремих держав», – заявили на заводі.
28 квітня повідомлялося, що ДБР проводить обшуки в ПрАТ «Кузня на Рибальському» та «АК «Богдан Моторс» в рамках кримінального провадження за фактами закупівлі Міністерством оборони України військової техніки, устаткування та послуг неналежної якості.