Європейський союз звинуватив Apple в порушенні антимонопольного законодавства в сфері музичного стрімінга. На думку Єврокомісії, компанія зловживає своїм становищем, стягуючи високі комісійні в App Store і забороняючи розробникам розповідати клієнтам про альтернативні способи підписки на їхні послуги. Про це йдеться в заяві вищого органу виконавчої влади ЄС, передає Forbes.
Рішення було прийнято в рамках антимонопольного розслідування, розпочатого в 2019 році після скарги шведської стрімінгової платформи Spotify.
В Єврокомісії відзначили, що дії Apple шкодять користувачам: через комісію в 30%, яку компанія стягує з будь-якої покупки всередині додатків, і заборони інформувати про альтернативні способи купити підписку, клієнти музичних сервісів змушені платити вищу ціну. При цьому правила компанії не поширюються на її власний музичний стрімінг Apple Music.
«Встановлюючи суворі правила в своєму магазині додатків, які ставлять у невигідне становище конкуруючі музичні сервіси, Apple позбавляє користувачів можливості вибору дешевшого стрімінга і шкодить конкуренції», – заявила заступник голови Єврокомісії Маргрете Вестагер.
На розгляд справи про порушення Apple антимонопольних законів може знадобитися кілька років, і компанія з великою ймовірністю оскаржить будь-який вирок, відзначає Financial Times. У разі, якщо IT-гіганта визнають винним, йому загрожує штраф у розмірі до 10% від річної виручки.
Коментуючи рішення Єврокомісії, Apple заявила, що допомогла Spotify стати найбільшим музичним сервісом у світі, а шведська компанія «хоче користуватися всіма перевагами App Store, але не думає, що за це потрібно платити».
Spotify – не єдина компанія, незадоволена правилами Apple. Раніше стрімінговий сервіс сформував коаліцію з власником Tinder Match Group і розробником гри Fortnite Epic Games, щоб спільно добиватися від Apple зниження комісії. Epic також звинуватив компанію в порушенні законів про конкуренцію, справа буде розглянута в США наступного тижня, пише FT.
Раніше на «божевільний 30%-й податок» Apple також скаржився засновник Telegram Павло Дуров. Він заявив, що через цю комісії користувачі переплачують, а «стартапи і цілі індустрії руйнуються або просто не з'являються».
Більше про це в матеріалі «Домінують, залякують та оббирають: розробники додатків поскаржились сенаторам на Apple та Google».