Індекс вартості фрахту Baltic Dry, що відслідковує ціни на морські перевезення насипних і навалочних вантажів по всьому світу, піднявся до максимальної позначки за 11 років, передає Інтерфакс.
Значення індикатора в середу досягло 3157 пунктів, збільшившись за останній місяць більш ніж на 50%.
Експерти обумовлюють це підвищенням попиту на сировину по всьому світу і деякою нестачею судів, пише Montel News.
«Незалежно від сектору – залізна руда, вугілля або навіть зерно – всюди ми спостерігаємо дуже сильні рухи, – сказав аналітик одного з великих суднових брокерів. – Крім того, багато товарів йдуть дрібними партіями, наприклад, пиломатеріали вперше за багато років відправляються зі Скандинавії в США».
Він також відзначив зниження ефективності роботи в деяких портах, через що, наприклад, затримки з розвантаженням вугілля в Індонезії досягають шести тижнів.
«Попит на більшість сировинних товарів стрімко зростає плюс дорожчає нафта, а навколо багато дешевих грошей», – заявив сировинний аналітик, вказавши на «оптимістичні настрої» на ринках.
Представники Arrow Shipbroking Group відзначають, що «рекордні ціни на сировину і сильні фундаментальні фактори не припускають ніяких ознак» ослаблення попиту. При цьому вони повідомили про те, що деякі експортери зазнають труднощів з пошуком вільних суден.
Як ми писали, ціни на товари по всьому світу зростають через контейнерну кризу.