ЄС прийме закон, що дозволить захищатися від недобросовісної конкуренції з боку Китаю

Компанії під загрозою штрафів мають повідомляти ЄК про отримання ними субсидій від урядів країн, що не входять до Євросоюзу

фото Shutterstock

Єврокомісія посилить захист європейських компаній від недобросовісної конкуренції з боку фірм з Китаю та інших країн, які отримують субсидії від держави. Регулятор представив законопроект, який зобов'язує іноземні фірми розкривати інформацію про такі субсидії в разі поглинання ними європейських компаній і при розподілі тендерів, пише Deutsche Welle.

Іноземні компанії будуть зобов'язані надавати таку інформацію при угодах або тендерах, сума яких перевищує встановлений поріг.

У разі злиття або поглинання фірми повинні будуть надавати дані про отримання ними держсубсидій в тому випадку, якщо оборот одного з партнерів становить не менше 500 млн євро, а обсяг іноземних субсидій – не менше 50 млн євро.

При розподілі тендерів планка встановлена на рівні 250 млн євро. В обох випадках компанії повинні будуть заздалегідь повідомляти ЄК про отримання ними субсидій від урядів країн, що не входять до Євросоюзу. В іншому випадку їм загрожуватимуть штрафи.

Комісар ЄС з питань конкуренції Маргрете Вестагер, представляючи законопроект, зазначила, що в 2019 році приплив іноземних інвестицій в Євросоюз склав 9 трлн євро.

«Відкритість європейських ринків вимагає справедливості, це особливо важливо, щоб підтримати економіку ЄС в період відновлення після кризи, викликаної пандемією коронавірусу», – зазначила вона.

Тим часом вирішення питання про поглиблення економічних відносин між ЄС та КНР відкладено на невизначений термін. Цілий ряд депутатів Європарламенту 4 травня заявили, що вони не очікують швидкого відновлення процедури ратифікації угоди між Євросоюзом і Китаєм про інвестиції.

Голова КНР Сі Цзіньпін сильно прорахувався, ввівши санкції проти представників ЄС за критику порушень прав людини в Китаї, заявив експерт з Китаю з фракції «зелених» у Європарламенті Райнхард Бютікофер.

Раніше заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс на тлі дипломатичних непорозумінь з КНР заявив, що ратифікація цього документа активно просуватися не буде. «Ми не можемо ігнорувати ширший контекст відносин між ЄС і Китаєм», – пояснив він.

Також повідомлялося, що Китай безстроково згорнув економічний діалог з Австралією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS