Китай безстроково згорнув економічний діалог з Австралією

Китай безстроково згорнув економічний діалог з Австралією

Між країнами спалахнула холодна війна

Китай безстроково згорнув економічний діалог з Австралією
фото Shutterstock

Китай заявив про безстрокове припинення своєї діяльності в рамках програми Стратегічного економічного діалогу між Китаєм і Австралією (China-Australia Strategic Economic Dialogue). Про це оголосив Державний комітет у справах розвитку і реформ КНР, передає Коммерсант.

«Останнім часом окремі особи з уряду Австралії, ґрунтуючись на менталітеті холодної війни і ідеологічних упередженнях, вжили ряд заходів, які створили перешкоди нормальним контактам і співпраці між двома країнами, – зазначив комітет. – У зв'язку з цим Державний комітет у справах розвитку і реформ прийняв рішення відсьогодні безстроково призупинити всі заходи в рамках китайсько-австралійського стратегічного економічного діалогу».

Даному кроку передувало прийняття в квітні австралійською владою рішення про анулювання міжнародних угод штату Вікторія, підписаних з КНР в рамках ініціативи «Один пояс – один шлях».

На думку австралійського уряду, ці угоди не відповідають зовнішньополітичним інтересам країни. Дії обох сторін продовжили тривале протистояння, що почалося ще навесні минулого року, – після того, як австралійський уряд закликав провести міжнародне розслідування виникнення коронавірусу COVID-19, що викликало обурення КНР.

Новий крок Китаю носить радше символічний характер. Останнє засідання в рамках програми, запущеної в червні 2014 року, відбулося у вересні 2017-го. На тлі загострення відносин інвестиції Китаю в Австралії скоротилися в 2020 році на 61%. Це найнижчий рівень за останні шість років. У 2019 році Китай був найбільшим торговим партнером Австралії з часткою в 29%.

Нагадаємо, влада Тайваню закликала мешканців їсти більше ананасів, оскільки Китай ввів заборону на їх ввезення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло