Нині реальний прожитковий мінімум більш ніж удвічі перевищує законодавчо встановлений, а наближення його розміру до фактичного значення стримує те, що до його величини прив’язано понад 180 різноманітних видів виплат. Про це заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна, передає пресслужбаміністерства.
Будь-яке збільшення прожиткового мінімуму автоматично призводить до перерахунку значної кількості виплат та необхідності вишукання додаткових видатків бюджетів усіх рівнів.
«Прожитковий мінімум – це базовий державний соціальний стандарт. Він має бути основою для визначення розмірів соціальних гарантій і доходів, які є основним джерелом існування людей. Це, зокрема, мінімальна заробітна плата, мінімальна пенсія за віком та інші державні соціальні допомоги. Тому важливо, щоб розмір прожиткового мінімуму був достатнім для задоволення базових потреб людей та був засобом запобігання і скорочення масштабів бідності», – зазначила Лазебна.
За її словами, Мінсоцполітики разом з Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАНУ вивчали міжнародний досвід визначення прожиткового мінімуму та практики його застосування.
В рамках упорядкування сфери застосування прожиткового мінімуму, підвищення його розміру та розмірів державних соціальних гарантій Міністерством соціальної політики розроблено низку законопроєктів, які схвалено урядом та подано до Верховної Ради України. Норми цих законопроєктів передбачають:
При цьому жодна із соціальних виплат, які на сьогодні одержують громадяни, не буде зменшена, наголосила Лазебна.