Україна головує на засіданнях сегмента оперативної діяльності Економічної та соціальної Ради ООН (ЕКОСОР), присвячених питанням допомоги країнам для прискорення їхнього розвитку.
Як повідомляє пресслужба ООН, за підсумками дискусії в ЕКОСОР буде визначено наскільки система розвитку ООН реагує на потреби та пріоритети країн при наданні їм допомоги. Країни-члени ООН також розглянуть, як система ООН може вдосконалити та посилити своє партнерство, у тому числі з міжнародними фінансовими установами, які мають спільні повноваження, ресурси та досвід щодо низки багатовимірних викликів розвитку.
«Система розвитку ООН є найбільшим каналом багатосторонньої допомоги, на яку припадає 37 % всіх коштів, наданих міжнародними організаціями. Оперативна (проєктна) діяльність, спрямована на допомогу країнам для розвитку, становить понад 70 % всієї діяльності установ системи ООН та в останні роки зросла до $38 млрд, які спрямовуються для реалізації проєктів з розвитку у 162 країнах світу», – зазначив постпред України при ООН Сергій Кислиця.
Він додав, що Україна входить до групи країн з великим обсягом проєктів, а відтак зацікавлена у підвищенні оперативної діяльності ООН.
Координатор системи ООН в Україні Оснат Лубрані наголосила, що сьогоднішній захід – «чудова можливість продемонструвати всьому світу співпрацю між системою ООН та урядом України».
«За 2020 рік ООН підвищила запланований Рамковою програмою партнерства бюджет у $200 млн на проєкти в Україні. Для ефективного реагування на безпрецедентний виклик пандемії COVID-19, швидко залучені кошти дозволили ООН виконати запланований обсяг роботи на 115%, на суму $231 млн у 2020 році. Крім того, для забезпечення гуманітарних потреб людей, що постраждали внаслідок конфлікту у східній Україні, де ситуація значно погіршилася зі спалахом коронавірусу, в рамках Плану гуманітарних заходів на 2020 рік було мобілізовано 128 млн, що перевищило всі попередні роки», – розповіла вона.
Координатор наголосила, що ООН готова «продовжувати нашу плідну співпрацю з Україною, засновану на принципах поваги до прав людини, гендерної рівності налаштовані на підтримку відновлення після COVID-19».