Ракетний удар по Києву знищив 20% запасів ліків України: у МОЗ запевняють, що дефіциту не буде

Ракетний удар по Києву знищив 20% запасів ліків України: у МОЗ запевняють, що дефіциту не буде

Знищення центрального складу дистриб’ютора «Оптіма-фарм» може тимчасово ускладнити логістику, однак уряд і ринок вже запускають резервні механізми постачання

Ракетний удар по Києву знищив 20% запасів ліків України: у МОЗ запевняють, що дефіциту не буде
Фото: Gettyimages

Під час масованої атаки Росії на Київ у ніч проти 25 жовтня було знищено центральний склад одного з найбільших фармдистриб’юторів України – компанії «Оптіма-фарм».

Про це повідомляє «Економічна правда».

На об’єкті зберігалося близько 20% місячного запасу лікарських засобів країни, що викликало занепокоєння щодо можливого дефіциту медикаментів.

Заступник міністра охорони здоров’я України Едем Адаманов в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів, що окупаційні війська атакували «величезний склад» з медичними препаратами, однак запевнив, що «дефіциту не передбачається».

«Це не перша спроба росіян зруйнувати систему медичного забезпечення, і компанія була до цього готова. Запускається резервний буферний склад, який забере на себе ті обсяги, що забезпечував безпосередньо цей склад», – зазначив Адаманов.

За словами урядовця, інші дистриб’ютори вже переналаштовують свої маршрути, щоб допомогти та перекрити регіони, які раніше забезпечувала «Оптіма-фарм». Попри це, компанії може знадобитися до двох тижнів, щоб повністю відновити логістичні процеси, адже внаслідок атаки було зруйновано не лише склад, а й офіс.

У Міністерстві охорони здоров’я діє оперативний штаб, який щоденно отримує інформацію від найбільших дистриб’юторів і аптечних мереж щодо наявності ліків у регіонах. У разі виявлення дефіциту логістичні маршрути коригуються. У пріоритеті – інсулін, онкопрепарати, знеболювальні та антибіотики, підкреслив Адаманов.

Посадовець також наголосив, що держава має додаткові рішення на випадок подальших атак на фармсклади: За оцінками фармринку, «Оптіма-фарм» і «БаДМ» разом контролюють близько 85% дистрибуції ліків в Україні, а у 2024 році виручка «Оптіма-фарм» сягнула 69,5 млрд грн. Збитки від атаки оцінюються у близько $100 млн, або 4,2 млрд грн.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що уряд дозволив бронювати 100% військовозобов’язаних працівників у прифронтових регіонах. Також передбачаються субсидії та гранти для аграріїв, скасування адмінзборів та держмит при реєстрації бізнесу та майна.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло