Хімічний гігант BASF і німецьке комунальне підприємство RWE оголосили про потенційний проєкт офшорної вітроенергетики вартістю 4 млрд євро ($4,9 млрд) для скорочення викидів на найбільш енергомісткому промисловому майданчику Німеччини.
Як повідомляє Reuters, в рамках проєкту RWE планує побудувати до 2030 року морський вітропарк потужністю 2 ГВт, щоб забезпечити постачання хімічного комплексу BASF в м. Людвігсгафен, який є найбільшим споживачем електроенергії в ФРН.
За планом, BASF володітиме 49% вітряного парку. 80% генерованої енергії йтиме в Людвігсгафен, решта – буде використовуватися для живлення 300-мегаватного електролізера для виробництва так званого «зеленого» водню.
«Без достатніх обсягів електроенергії з поновлюваних джерел за конкурентними цінами наша майбутня трансформація буде неможлива», – сказав генеральний директор BASF Мартін Брудермюллер.
Агентство зазначає, що доля проєкту залежить від низки регулюючих факторів, в тому числі від більш швидких тендерів на потенційні ділянки в Північному морі, а також від звільнення ВДЕ від високих зборів за «зелену» електроенергію в Німеччині.
Брудермюллер наголосив на пресконференції, проведеній спільно з RWE, що до 2035 року попит на електроенергію в Людвігсгафені потроїться, а вітропарк зможе задовольнити приблизно чверть потреб в електроенергії центру хімічного виробництва його компанії.
Нагадаємо: у березні BASF заявила, що витратить 4 млрд євро ($4,7 млрд) на скорочення викидів парникових газів.