Facebook більше не буде видаляти пости, в яких йдеться про штучне походження коронавірусу. Як зазначає Forbesз посиланням на Politico, це рішення було прийнято на тлі закликів адміністрації Джо Байдена до більш повного розслідування виникнення COVID-19.
«У світлі триваючих розслідувань походження COVID-19 і консультацій з експертами у сфері охорони здоров'я ми більше не будемо видаляти твердження про те, що COVID-19 створений людиною», – прокоментував виданню представник компанії. Він зазначив, що соцмережа намагається йти в ногу з мінливим характером пандемії і тому «регулярно оновлює свою політику в міру появи нових фактів і тенденцій». Те ж повідомлення цитує Axios.
Заява Facebook з'явилася після того, як Байден наказав розвідці США «подвоїти» свої зусилля щодо з'ясування походження вірусу і повідомити про результати протягом 90 днів.
«У рамках цього звіту я попросив вказати сфери для подальшого розслідування, які можуть знадобитися, у тому числі конкретні питання для Китаю», – наводить Axios слова Байдена.
Кілька днів тому The Wall Street Journal повідомила з посиланням на секретний звіт розвідки США, що троє співробітників китайського Інституту вірусології в Ухані, де в грудні 2019 року був зафіксований перший випадок коронавірусу, в листопаді того ж року відчули настільки сильне нездужання, що були змушені звернутися у лікарню. Голландський вірусолог Маріон Купманс, яка працювала в групі дослідників, про яку пише WSJ, в березні повідомила NBC News, що деякі співробітники інституту восени 2019 року справді захворіли, але віднесла це до регулярних сезонних захворювань.
Однак Девід Ашер, який під час правління Дональда Трампа очолював в Держдепартаменті спеціальну групу, яка займалася вивченням виникнення коронавірусу, сказав WSJ: «Я дуже сумніваюся, що три людини в особливо захищених умовах лабораторії, яка працює з коронавірусами, протягом тижня хворіють на ГРВІ, через що їм доводиться лягати в лікарню, і це ніяк не пов'язано з коронавірусом».
Після цих повідомлень в ЗМІ адміністрація Байдена відновила заклики до більш повного розслідування походження COVID-19.
«Нам потрібно розібратися в цьому, і нам потрібен повністю прозорий процес з боку Китаю», – заявив один з радників глави Білого дому з коронавірусу Енді Славітт. Він зазначив, що розслідування, проведене на початку цього року ВООЗ, не дало достатніх пояснень того, як хвороба вперше почала поширюватися серед людей.
Facebook у лютому 2021 року розпочав видаляти зі своїх платформ твердження, що «COVID-19 створений або виготовлений людиною», пояснивши це офіційним підходом світової охорони здоров'я. Новий крок Facebook означає, що найбільші соцмережі теж можуть переглянути подібні правила.