Найбільша авіакомпанія України МАУ заявила, що не буде відновлювати прямі рейси з Києва до Варшави з 18 червня, пояснивши таке рішення тим, що над територією Білорусі тепер літати заборонено.
«Причиною такого рішення стала ситуація, що виникла в зв'язку з необхідністю обльоту території Білорусі і наступним перерозподілом пасажиропотоків, що фіксуються МАУ на даному напрямку», – пояснили в авіакомпанії.
Портал avianews.comназиває таку причину досить дивною.
Якщо подивитися на карту, то можна побачити, що маршрут рейсу з Києва до Варшави пролягає практично по прямій без зальоту в повітряний простір Білорусі.
Зараз з аеропорту Бориспіль до Варшави літає польська авіакомпанія LOT (на скрін-шоті). За аналогічним маршрутом авіакомпанія літала і до санкцій проти Білорусі.
Також обліт Білорусі через заборону української влади ніяк не впливає на інші рейси МАУ, які авіакомпанія хотіла стикувати з маршрутом Київ-Варшава в аеропорту Бориспіль і вказувала в своєму офіційному повідомленні – це Харків, Дніпро, Запоріжжя, Львів, Одеса, Кишинів, Івано -Франківськ, Херсон, Тбілісі, Батумі, Тель-Авів, Єреван, Стамбул, Дубай, Баку, Каїр.
Примітно, що МАУ при цьому продовжила виконувати рейси Київ-Вільнюс, на які дійсно вплинули санкції. Тривалість перельоту через обліт Білорусі, за оцінками авіакомпанії, збільшився в середньому на 40 хвилин.
Якщо маршрут Київ-Вільнюс безпосередньо через Білорусь має довжину 600 км, то при обльоті через Польщу – 1000 км.
Як відомо, уряд України з 26 травня заборонив авіакомпаніям України літати в міста Білорусі і транзитом через повітряний простір сусідньої держави. Одночасно з цим білоруським авіакомпаніям заборонили літати в аеропорти України, але дозволили продовжити транзитні польоти в треті країни.
29 травня влада України додатково заборонили транзит авіакомпаніям Білорусі через український повітряний простір.
Ці санкції набули чинності одночасно з аналогічною реакцією країн ЄС у відповідь на вимушену посадку літака Ryanair в Мінську 23 травня.
Білоруські диспетчери повідомили про можливе мінування цього літака, який здійснював внутрішній рейс у Шенгенській зоні з Афін до Вільнюса. Після посадки в Мінську виявилося, що повідомлення про мінування було фейковим. Справжньою метою виявився арешт одного з пасажирів – відомого опозиціонера і критика Олександра Лукашенка Романа Протасевича, колишнього редактора телеграм-каналу Nexta.
Як повідомлялося, Євросоюз офіційно заборонив білоруським авіакомпаніям літати над країнами блоку.