Євросоюз офіційно заборонив білоруським авіакомпаніям літати над країнами блоку

Євросоюз офіційно заборонив білоруським авіакомпаніям літати над країнами блоку

Також білоруські літаки не можуть приземлятися в європейських портах

Євросоюз офіційно заборонив білоруським авіакомпаніям літати над країнами блоку
фото Белавиа

Євросоюз офіційно заборонив всім білоруським авіаперевізникам використовувати свій повітряний простір, йдется в заявіна сайті Євроради.

«Рада вирішила посилити існуючі обмежувальні заходи з урахуванням ситуації в Білорусі і ввести заборону на проліт над повітряним простором ЄС і на доступ до аеропортів ЄС для всіх білоруських перевізників», – йдеться в заяві.

Таким чином ЄС офіційно заборонив польоти білоруських авіакомпаній над країнами блоку і посадку білоруських літаків у європейських аеропортах.

Країни-члени ЄС будуть зобов'язані відмовляти в дозволі на посадку, зліт або проліт над своєю територією будь-якому повітряному судну, які експлуатуються білоруськими авіакомпаніями.

Рішення прийнято у зв'язку з вимушеною посадкою літака Ryanair в Мінську 23 травня, яке «ставить під загрозу безпеку польотів», йдеться в заяві. ЄС засудив затримання білоруського опозиціонера – засновника Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича і росіянки Софії Сапеги, які летіли на цьому літаку з Афін до Вільнюса.

Як повідомлялося, «Бєлавіа» втратила більш як дві третини напрямків для польотів після санкцій ЄС.

Напередодні Роман Протасевич дав інтерв’юбілоруському державному телебаченню, в якому очевидно під тиском і зі слідами катувань «визнав провину» за організацію протестів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло