Китайська Sinopec запланувала до 2025 року виробляти 500 000 тонн «зеленого» водню на рік

Нині компанія має виробничі потужності по виробництву водню в розмірі 3,84 млн тонн на рік

фото www.flickr.com/photos/jmstylr/48231612

Китайський державний енергогігант Sinopec має намір до 2025 року збудувати достатньо виробничих потужностей, які б змогли виробляти 500 000 тонн водню в рік з відновлюваних джерел енергії.

Як повідомляє Reuters, наразі компанія має виробничі потужності по виробництву водню в розмірі 3,84 млн тонн на рік, при цьому близько половини припадає на її нафтопереробні заводи, а третина – з вугілля. Агентство зазначає, що наразі не відомо, чи замінять 500 000 тонн «зелених» потужностей деякі існуючі виробничі потужності, чи вони стануть додатковими.

Лін Іцюнь, віцепрезидент Sinopec Group, сказав, що компанія прагнутиме до нарощування виробництва «зеленого» водню до більш ніж 1 млн тонн в сукупності в період 2021-2025 років і зосередиться на розробці водню в якості транспортного палива.

Нагадаємо: наприкінці травня компанія оголосила про свій перший проєкт з виробництва «зеленого» водню, завод потужністю 20 000 тонн на рік, розташований у Внутрішній Монголії, який, як очікується, почне свою першу фазу у 2022 році. Компанія анонсувала також будівництво ще одного заводу з виробництва «зеленого» водню потужністю 20 000 тонн в Сіньцзяні.

Лінг розповів, що на додачу Sinopec побудує більше трубопроводів для транспортування водню, щоб з'єднати виробників і ринок збуту. Наразі компанія експлуатує три газопроводи загальною протяжністю всього 99 км.

Велика частина водню в Китаї транспортується вантажівками, що є істотно дорожчим варіантом, ніж експлуатація трубопроводу, і виходить на відносно обмежені ринки в порівнянні з мережею трубопроводів.

Нагадаємо: група компаній MCL, яка займається девеломпентом об’єктів генерації електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), готує проєкт будівництва вітрової електростанції (ВЕС) потужністю 72 МВт з виробництвом «зеленого» водню у Рівненській області.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS