Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
MCL готує проєкт ВЕС з виробництвом «зеленого» водню у Рівненській області

MCL готує проєкт ВЕС з виробництвом «зеленого» водню у Рівненській області

Компанія планує продавати водень заводу «Рівнеазот» для подальшого виробництва аміаку

MCL готує проєкт ВЕС з виробництвом «зеленого» водню у Рівненській області
Ілюстративнем зображення
фото: pexels.com

Група компаній MCL, яка займається девеломпентом об’єктів генерації електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), готує проєкт будівництва вітрової електростанції (ВЕС) потужністю 72 МВт з виробництвом «зеленого» водню у Рівненській області. Компанія планує продавати водень заводу «Рівнеазот» для подальшого виробництва аміаку. Про це повідомляє ExPro Consulting з посиланням на виступ керівника групи MCL Миколи Герасименка під час конференції «Перехід від «зеленого» тарифу до ринкових умов», яку організувала «Українська вітроенергетична асоціація».

«Наш проєкт знаходиться в Західній частині України, на півночі Рівненської області… Ми плануємо встановлення 12 сучасних вітроенергетичних установок по 6 МВт кожна», – сказав Герасименко.

За даними компанії, загальна потужність ВЕС планується на рівні 72 МВт, висота кожної вітроустановки буде складати – 148-166 м, прогноз виробництва – 273,028 млн кВт-год в рік, очікувана швидкість вітру – 7,4 м/с.
За словами Герасименка, компанія розробляє техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) та шукає фінансового партнера для проєкту з виробництва водню.

«На сьогодні ми знаходимося на стадії девеломпенту дільниці з виробництва «зеленого» водню. Ми на сьогодні проводимо розрахунки стадії ТЕО… Також ми знаходимося на етапі залучення стратегічного партнера по фінансуванню даного проєкту», – сказав керівник MCL.

Також Герасименко повідомив, що компанія планує відвантажувати отриманий водень для виробництва аміаку на потужностях ПАТ «Рівнеазот», яке розташоване на відстані до 200 км від майбутньої ВЕС. За словами керівника MCL, виробництво аміаку з водню має економічну доцільність, а попит на аміак (як сировини для синтезу органічних добрив) – зростає.

Нагадаємо: Німеччина й Україна узгодили перший проєкт з виробництва водневого палива.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті