Євросоюз і Сполучені Штати планують зміцнювати співпрацю в галузі регулювання технологій, промислового розвитку і двосторонньої торгівлі, щоб допомогти західним союзникам ефективніше конкурувати з Росією і Китаєм в розробці й захисті найважливіших і новітніх технологій. Про це наступного дня після саміту президентів США і Росії Джо Байдена і Владаміра Путіна повідомляє The Wall Street Journal, на яку посилається Deutsche Welle.
Головним пунктом співпраці стане нова Рада з торгівлі та технологій (TTC), про створення якої сторони оголосили 15 червня. Її метою стане стимулювання інновацій та інвестицій, а також зміцнення ланцюжків поставки і запобігання перешкодам для торгівлі.
Співголовами ради з боку Сполучених Штатів будуть держсекретар Ентоні Блінкен, міністр торгівлі Джина Раймондо і представник США на торгових переговорах Кетрін Тай, з боку ЄС – віце-голови Єврокомісії Маргрет Вестагер і Валдіс Домбровскіс.
За словами Вестагер, перше засідання Ради пройде восени. Одним із перших напрямків співпраці ЄС і США в рамках TTC, цілком ймовірно, стануть мікрочіпи, вказала вона. Брюссель і Вашингтон мають намір розширити внутрішнє виробництво мікросхем, щоб убезпечити ланцюжки поставок, які постраждали в ході пандемії, і протистояти Китаю, пише WSJ.
Раніше ЄС оголосив про мету збільшити свою частку в світовому виробництві мікрочіпів з 10% до 20% і пообіцяв виділити в зв'язку з цим понад $150 млрд.
Сенат США також нещодавно прийняв законопроект про виділення $52 млрд на дослідження і виробництво мікросхем, документ ще має бути затверджений Палатою представників і підписаний Байденом, нагадує видання.
15 червня у Брюсселі відбувся саміт ЄС-США, на якому сторони домовилися про тіснішу співпрацю та координацію політики щодо Китаю і РФ, в тому числі в сфері економіки.
Як повідомлялося, Tesla хоче купити завод напівпровідників на тлі глобального дефіциту.