Москва зіткнулася з новим варіантом коронавірусу, який став більш агресивним і заразним. Мер російської столиці Сергій Собянін наголосив, що ситуація в місті стрімко погіршується, передає Reuters.
Російська столиця повідомила про 7704 нових випадків зараження в неділю, що є максимальним показником за один день з 24 грудня. Влада підтвердила 14 723 випадки зараження по всій країні, що є найвищим показником за один день з 13 лютого. Щоденні дані залишаються високими на цьому тижні.
Собянін заявив, що в п'ятницю в Москві буде зареєстровано понад 9000 випадків, що стане найвищим показником, зафіксованим в Москві з початку пандемії. До початку червня кількість нових випадків зараження в день протягом декількох місяців було в основному нижче 3000.
«Прибула нова мутація, новий активний штам. Він більш агресивний, від нього складніше вилікуватися, він швидше поширюється. З набагато більшою ймовірністю він проникає в імунну систему людини », – сказав мер Москви.
В окремих коментарях на засіданні російського уряду, Собянін сказав, що місто швидко збільшує кількість лікарняних ліжок для лікування можливого припливу пацієнтів з COVID-19. За його словами, наразі ліжок вистачає.
«Така динаміка досить несподівана, враховуючи, що понад 60% москвичів вже перехворіли або вакциновані – це великий сегмент населення ... Ми, звичайно, чекали не зростання (у випадках), а спаду», – сказав Собянін.
Глава служби по нагляду за здоров'ям громадян, яка також була присутня на зустрічі, сказала, що кількість випадків дельта-штаму коронавірусу, який вперше був виявлений в Індії, значно зростає по всій країні.
Собянін не вказав, який саме варіант COVID-19 мав на увазі. Він оголосив про відсутність нових обмежень для стримування спалаху, але сказав, що вони можуть з'явитися.
«Ми дуже близькі до більш жорстких рішень – тимчасових, але більш жорстких – з точки зору обмежень», – сказав Собянін на зустрічі з представниками ресторанного бізнесу.
Нагадаємо: днями стало відомо, що у половини добровольців, щеплених російською вакциною «ЕпіВакКорона», через дев'ять місяців не знайшли антитіла до коронавірусу.