Через 9 місяців після щеплення російською вакциною у половини вакцинованих вже немає антитіл

Через 9 місяців після щеплення російською вакциною у половини вакцинованих вже немає антитіл

При цьому у третини взагалі не сформувалися антитіла після вакцинації

Через 9 місяців після щеплення російською вакциною у половини вакцинованих вже немає антитіл
фото DR

У половини добровольців, щеплених російською вакциною «ЕпіВакКорона», через дев'ять місяців не знайшли антитіла до коронавірусу. Про це розповів гендиректор компанії-розробника «Вектор» Рінат Максютов, пише RFI.

За словами Максютова, у більшості добровольців, які беруть участь у випробуваннях, фіксується наявність антитіл до коронавірусу через три і шість місяців після вакцинації. Через дев'ять місяців цей рівень знижується у половини пацієнтів.

Вакцина «ЕпіВакКорона» новосибірського центру «Вектор» – другий препарат від коронавірусу, зареєстрований в Росії. Його застосування в країні почали 1 січня ще до кінця всіх етапів клінічних випробувань. За даними Росспоживнагляду, результати двох етапів дослідження показали ефективність вакцини на рівні 100%.

У березні 2021 року учасники клінічних випробувань відправили відкритий лист в міністерство охорони здоров'я РФ. Після власного дослідження вони заявили, що у третини вакцинованих не виявлено антитіл, і вимагали провести відкриту перевірку ефективності вакцини.

Учені розходяться в думках про те, як довго тримається імунітет від коронавірусу. За даними Страсбурзького університету, захист від повторного зараження може зберігатися близько року. Як стверджують дослідники з журналу Nature, при легкому перебігу хвороби антитіла можуть зникнути через кілька місяців.

Нагадаємо, Україна відмовляєу в'їзді особам, вакцинованим російським «Спутніком V».

Як повідомлялося, німецька вакцина проти COVID-19 від CureVac виявилась ефективною менш ніж на 50%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті