Український стартап SpaceTech залучив $500 000 інвестицій від венчурного фонду QPDigital

Кошти спрямують на побудову найменшої орбітальної ракети в історії

Ілюстрація: Promin Aerospace

Promin Aerospace залучив $500 000 для побудови найменшої орбітальної ракети в історії. Стартап планує створити двигун для надлегких ракет, а також вкластися в подальший розвиток і просування продукту. Інвестором проєкту виступив венчурний фонд QPDigital. Компанія залучила інвестиції в раунді pre-seed. Про це повідомляється на сторінці інвестора у фейсбуці.

Інновація компанії – унікальний двигун, який під час польоту спалює твердий паливний стрижень, що слугує корпусом ракети. Рівномірна пульсація двигуна дозволяє вибудовувати точну траєкторію польоту. Двигун створюється за допомоги адитивних технологій, а вага ракети при цьому складе від 100 до 500 кг. Розробкою займається команда інженерів стартапу з залученням експертів з головних технічних вузів України.

Зазначається, що технологія Promin Aerospace в десятки разів дешевше всіх представлених на ринку альтернатив. Запуск на суборбіту та орбіту обійдеться в суму до $200 000. Ключовими замовниками стануть міжнародні корпорації, для яких Promin Aerospace буде виводити на орбіту телекомунікаційні супутники тощо.

Крім того, двигун зацікавить дослідників – він знизить навантаження на бюджет наукових інститутів, яким необхідно запускати супутники для підтвердження експериментальних гіпотез. Перший комерційний запуск Promin Aerospace планується через півтора року.

«Партнерство з QPDigital – важливий етап розвитку нашого проєкту. Ми сподіваємося закріпитися на ринку SpaceTech, а експертиза фонду допоможе нам масштабувати виробництво і правильно реалізувати маркетингову стратегію. Наш продукт у багато разів знизить витрати на вивід ракети у космос для корпоративного сектору», – повідомив Міша Рудомінскій, Сo-founder і CEO Promin Aerospace.

Нагадаємо: інвестиції в космічні стартапи й супутниковий інтернет рекордно зросли за останній рік, через те, що  ціна виведення супутників у космос знизилася в сім разів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS