Інвестиції в космічні стартапи й супутниковий інтернет рекордно зросли за останній рік
Все це завдяки тому, що ціна виведення супутників у космос знизилася в 7 разів

«Космічні» стартапи демонструють бурхливе зростання: за рік до квітня 2021 року інвестиції в цей сектор майже подвоїлися до рекордних $8,7 млрд, свідчать дані Seraphim SpaceTech index (відстежує активність інвесторів у космічній галузі). Такий сплеск пов'язаний зі SpaceX Ілона Маска, чиї багаторазові ракети-носії дозволили різко здешевити доставку корисного навантаження на орбіту, пише The Bell з посиланням на FT.
Майже половина рекордного обсягу залучених коштів припадає на саму SpaceX і британський проект глобального інтернету OneWeb, які сумарно залучили $4,2 млрд.
Вибухове зростання вкладень всупереч пандемії також обумовлено модою на спрощені розміщення через SPAC, зазначає газета. На даний момент про розміщення через злиття з компанією-«пустушкою» оголосили 11 космічних стартапів, які мають намір залучити понад $7 млрд.
У разі успіху деякі компанії, включаючи американо-новозеландську Rocket Lab, що займається космічними перевезеннями, і дослідницьку Spire Global, претендують на статус «єдинорога».
Ціна виведення кілограма корисного навантаження залишалася приблизно однаковою в 1970-2000 роках, але завдяки носію Falcon9 SpaceX до 2018 року знизилася в сім разів. Це викликало системний ефект: досі немислимі проекти сузір'їв супутників стали з'являтися десятками.
Поряд з цим експерти попереджають про те, що багатьом стартапам ще доведеться довести рентабельність свого бізнесу, і нагадують про крах таких компаній, як Iridium, GlobalStar і Teledesic. Навіть OneWeb була змушена подати заявку про банкрутство в минулому році, коли не змогла домовитися про залучення додаткового фінансування для свого амбіційного проекту високошвидкісного доступу в інтернет по всьому світу.
За оцінкою SpaceX, запуск загалом 11 тисяч супутників Starlink і введення їх в експлуатацію обійдуться в $10 млрд.
Як стало відомо, регулятор дозволив SpaceX вивести 2824 супутники на нижчу орбіту, загалом SpaceX планує розгорнути 12 000 супутників.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].