Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Інвестиції в космічні стартапи й супутниковий інтернет рекордно зросли за останній рік

Інвестиції в космічні стартапи й супутниковий інтернет рекордно зросли за останній рік

Все це завдяки тому, що ціна виведення супутників у космос знизилася в 7 разів

Інвестиції в космічні стартапи й супутниковий інтернет рекордно зросли за останній рік
фото Shutterstock

 «Космічні» стартапи демонструють бурхливе зростання: за рік до квітня 2021 року інвестиції в цей сектор майже подвоїлися до рекордних $8,7 млрд, свідчать дані Seraphim SpaceTech index (відстежує активність інвесторів у космічній галузі). Такий сплеск пов'язаний зі SpaceX Ілона Маска, чиї багаторазові ракети-носії дозволили різко здешевити доставку корисного навантаження на орбіту, пише The Bell з посиланням на FT.

Майже половина рекордного обсягу залучених коштів припадає на саму SpaceX і британський проект глобального інтернету OneWeb, які сумарно залучили $4,2 млрд.

Вибухове зростання вкладень всупереч пандемії також обумовлено модою на спрощені розміщення через SPAC, зазначає газета. На даний момент  про розміщення через злиття з компанією-«пустушкою» оголосили 11 космічних стартапів, які мають намір залучити понад $7 млрд.

У разі успіху деякі компанії, включаючи американо-новозеландську Rocket Lab, що займається космічними перевезеннями, і дослідницьку Spire Global, претендують на статус «єдинорога».

Ціна виведення кілограма корисного навантаження залишалася приблизно однаковою в 1970-2000 роках, але завдяки носію Falcon9 SpaceX до 2018 року знизилася в сім разів. Це викликало системний ефект: досі немислимі проекти сузір'їв супутників стали з'являтися десятками.

Поряд з цим експерти попереджають про те, що багатьом стартапам ще доведеться довести рентабельність свого бізнесу, і нагадують про крах таких компаній, як Iridium, GlobalStar і Teledesic. Навіть OneWeb була змушена подати заявку про банкрутство в минулому році, коли не змогла домовитися про залучення додаткового фінансування для свого амбіційного проекту високошвидкісного доступу в інтернет по всьому світу.

За оцінкою SpaceX, запуск загалом 11 тисяч супутників Starlink і введення їх в експлуатацію обійдуться в $10 млрд.

Як стало відомо, регулятор дозволив SpaceX вивести 2824 супутники на нижчу орбіту, загалом SpaceX планує розгорнути 12 000 супутників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті