Microsoft Corp стала другою публічною компанією у США після Apple, капіталізація якої подолала позначку у $2 трлн.
Як повідомляє Bloomberg, у вівторок, 22 червня, акції техногіганта зросли на 1,2% у Нью-Йорку до $265,51. З моменту IPO Microsoft знадобилося 33 роки, що перевищити позначку в $1 трлн, і ще 2 роки – для $2 трлн.
Саудівський нафтовий гігант Saudi Aramco долав цей поріг у грудні 2019 року, але наразі його ринкова вартість становить близько $1,9 трлн.
Головний виконавчий директор Microsoft Сатья Наделла з 2014 року перетворив компанію на найбільшого продавця програмного забезпечення для хмарних обчислень. Microsoft також є єдиною з найбільших американських технологічних компаній, яка до цього часу ухилялася від нещодавньої хвилі контролю з боку дедалі активніших американських антимонопольних регуляторів, надаючи їй більшу свободу у придбанні, так і в розширенні продуктів.
Цього року акції Microsoft виросли на 19%, випередивши Apple і Amazon.com. Результати ІІІ кварталу, опубліковані наприкінці квітня, виправдали очікування та продемонстрували значне зростання у всіх сегментах бізнесу.
Заснована Біллом Гейтсом та Полом Алленом у 1975 році, Microsoft створила індустрію програмного забезпечення для персональних комп’ютерів і роками домінувала на ринку операційних систем для ПК та програмного забезпечення Office. Оскільки в 1990-х роках веббраузери, такі як Netscape, набували все більшого значення, Microsoft з усіх сил представити власний продукт, який постачається в комплекті з програмним забезпеченням Windows. Це призвело до позову про порушення антимонопольного законодавства, поданого в 1998 році урядом США, у 2000 році федеральний суддя визнав компанію винною.
Попри те, що Microsoft уникнула розпаду бізнесу, наступне десятиліття виробник програмного забезпечення в основному пропустив появу мобільного програмного забезпечення, соціальних мереж та пошуку в інтернеті, відстаючи від нових конкурентів, таких як Google та Apple. Завдяки ряду стратегічних зрушень, за останні сім років Наделла відновив Microsoft до авангарду технологій з акцентом на хмарі, мобільних обчисленнях та штучному інтелекті.
Нагадаємо: на початку цього місяця аналітик Wedbush Деніел Айвз підвищив свої прогнози щодо акцій Apple. Фахівець вважає, що вже у 2022 році капіталізація Apple досягне $3 трлн.