Хвиля тепла, яка побила температурні рекорди в західній Канаді і на північному заході США, призвела до збільшення числа загиблих.
Як повідомляє Reuters, штат Орегон повідомив про 63 смертельні випадки, пов'язані з хвилею тепла. Округ Малтнома, в який входить Портленд, повідомив про 45 смертей з п'ятниці, при цьому судово-медичний експерт округу послався на гіпертермію в якості попередньої причини.
Для порівняння, з 2017 по 2019 рік у всьому Орегоні було всього 12 смертей від гіпертермії, йдеться в заяві. За даними Управління охорони здоров'я штату Орегон, лікарні по всьому штату повідомили про сотні відвідувань в останні дні через захворювання, пов'язані зі спекою.
У Британській Колумбії за п'ять днів було зареєстровано не менше 486 раптових смертей, що майже втричі перевищує звичайне число, яке відбулося б в провінції за цей період, повідомила в середу Служба коронерів Британської Колумбії.
«Це справжня криза в галузі охорони здоров'я, яка підкреслила, наскільки смертельною може бути екстремальна спека», – заявила у своїй заяві лікар округу Малтнома доктор Дженніфер Вайнс.
«Тепловий купол», нерухома зона високого тиску, що діє подібно кришці над каструлею, слабшає у міру просування на схід, але все ще залишається досить інтенсивним, щоб встановити рекорди від Альберти до Манітоби, сказав Девід Філліпс, старший кліматолог з Управління по навколишньому середовищу і зміні клімату Канади.
У Вашингтоні президент США Джо Байден заявив, що зміна клімату стала причиною «небезпечного поєднання екстремальної спеки і тривалої посухи», попередивши, що Сполучені Штати відстають в підготовці до рекордної кількості лісових пожеж в цьому році.
Нагадаємо: Літтон, місто в центральній частині Британської Колумбії, цього тижня тричі побило рекорд найвищої температури в Канаді. На північному заході США температура в Вашингтоні і Орегоні за вихідні піднялася до 38 градусів. Портленд встановлював рекордні максимуми кілька днів поспіль, включаючи 47 градусів в неділю.
У штаті Вашингтон, де ЗМІ також повідомили про різке збільшення числа госпіталізацій, пов'язаних зі спекою, в окрузі Челан на схід від Сіетла у вівторок температура досягла максимальних відміток 48C градусів.
Губернатор Орегона Кейт Браун оголосила надзвичайний стан через «неминучу загрозу лісових пожеж», в той час, як Національна метеорологічна служба США в Портленді випустила попередження з червоним прапором для деяких частин штату, заявивши, що вітри можуть швидко поширити вогонь. Управління пожежної охорони Портленда заборонило використання феєрверків у вихідні дні четвертого липня, коли американці відзначають День незалежності.
Згідно з картою погодних умов, підготовленої відділом природних ресурсів Канади, велика частина провінцій Альберта, Британської Колумбії і Саскачевану схильні до надзвичайного ризику виникнення лісових пожеж.