Адміністрація кіберпростору Китаю (САС) почала розслідування щодо найбільшого сервісу таксі Didi, що призвело до різкого падіння акцій компанії, яка лише кілька днів тому залучила на IPO в Нью-Йорку понад $4 млрд, пише The Bell.
Китайський регулятор оголосив про розслідування в п'ятницю ввечері, через два дні після IPO компанії на Нью-Йоркській фондовій біржі, в ході якого вона залучила понад $4 млрд. Це найбільше розміщення китайської компанії в США після рекордного лістингу Alibaba в 2014 році ($25 млрд).
У заяві CAC йдеться, що розслідування проводиться з метою «забезпечення безпеки національних даних і захисту національної безпеки». На час його проведення компанія повинна припинити реєстрацію нових користувачів.
Представник Didi повідомив Financial Times, що компанія буде активно дотримуватися умов регулятора і проведе ретельну перевірку під керівництвом і контролем влади.
Після новини про розслідування акції Didi впали майже на 11% і на мінімумі за день торгувалися по $14,6 за штуку. Однак незабаром їх вартість зросла до $15,52.
Розслідування щодо Didi – черговий крок Пекіна в боротьбі за більший контроль над цифровими компаніями, яка почалася зі скасування IPO Ant Group Джека Ма восени 2020 року.
З того часу під перевірки регуляторів або антимонопольні штрафи потрапили чи не всі великі китайські інтернет-сервіси.
Didi користується понад 377 млн користувачів і 13 млн водіїв. Платформа не тільки збирає інформацію про поїздки та місцезнаходження пасажирів, але і веде під час поїздок аудіозапис.
Як зазначає Financial Times, стандартні перевірки можуть займати до 30 робочих днів. У виняткових випадках час розслідування може бути збільшено ще на 15 днів.