Швейцарська прокуратура закрила справу про відмивання доходів російських чиновників

Справу закрили у зв'язку з недоведеністю злочину, однак $4,4 млн «підозрілих» коштів конфіскували

фото pixabay.com

Швейцарська федеральна прокуратура (OAG) завершила розслідування скандалу про хабарництво, пов'язаного зі смертю російського адвоката Сергія Магнітського в московській в'язниці у 2009 році.

Як пише Reuters, генпрокуратура повідомила у вівторок, що припиняє розслідування про те, чи обманювали російські чиновники податкові органи і чи відмивали виручку через швейцарські банки, як стверджує інвестиційний фонд бізнесмена Білла Браудера Hermitage Capital. Справу закрили у зв'язку з недоведеністю злочину.

Між тим, OAG розпорядилася конфіскувати понад 4 млн швейцарських франків ($4,4 млн) з 18 млн франків, які були заморожені під час розслідування, оскільки ці суми можуть бути пов'язані зі злочинною діяльністю в Росії, говориться в повідомленні прокуратури.

Розслідування розпочалось у березні 2011 року з подачі Браудера після загибелі у 2009 році в СІЗО аудитора фонду Сергія Магнітського. Воно було зосереджено на підозрі, що швейцарські банки використовувалися для відмивання близько $40 млн. На думку юристів Hermitage Capital, до злочинних дій були причетні фігуранти «справи Магнітського» екскерівник московської податкової інспекції № 28 Ольга Степанова та її колишній чоловік Владлен Степанов.

Reuters зазначає, що таке рішення швейцарською прокуратурою було прийнято на тлі критичного висвітлення в ЗМІ ходу розслідування, яке спонукало OAG захистити свою репутацію незалежного виконавця закону. Один колишній швейцарський чиновник, який брав участь в розслідуванні, був засуджений за отримання подарунків від російської прокуратури.

Браудер очолив кампанію з викриття корупції та покарання російських чиновників, яких він звинувачує у смерті свого адвоката Магнітського, який був арештований у 2008 році після того, як стверджував, що чиновники з РФ брали участь у великомасштабному податковому шахрайстві. Через рік він помер в московському СІЗО «Матроська тиша» після скарг на погане поводження.

OAG наголосила, що обставини смерті Магнітського і її політичні наслідки не були предметом її розгляду. Прокуратура також позбавила Hermitage статусу учасника свого розслідування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS