Samsung відібрав лідерство в Intel у галузі виробництва чипів

Вихід Samsung на перше місце відображає величезний попит на чипи пам'яті

фото DR

За підсумками 2-го кварталу південнокорейська компанія Samsung Electronics вийшла на перше місце серед світових виробників мікрочипів за обсягами виручки, обігнавши американську компанію Intel Corp.

З урахуванням різних перспектив розвитку бізнесу компаній аналітики очікують, що така розстановка сил на ринку збережеться в найближчому майбутньому, пише FinMarket з посиланням на газету The Wall Street Journal.

Виручка підрозділу Samsung з виробництва напівпровідників у квітні-червні досягла $19,7 млрд. Загальна виручка Intel склала $19,6 млрд, або $18,5 млрд без урахування показників підрозділу, який компанія домовилася продати.

Протягом останніх трьох десятиліть Intel майже постійно домінувала в рейтингу найбільших компаній напівпровідникової галузі за обсягами виручки. Samsung вдавалося зайняти місце лідера в 2017 і 2018 роках на тлі буму продажів мікросхем пам'яті.

Вихід Samsung на перше місце відображає величезний попит на чипи пам'яті, які зазвичай коштують лише кілька доларів за штуку порівняно з сотнями доларів, а то й більше за центральні процесори, продажі яких забезпечують більшу частину доходів Intel, відзначає WSJ.

За прогнозом дослідницької організації Gartner Inc., в цьому році світові продажі мікросхем пам'яті зростуть на 33%, тоді як виручка від реалізації центральних процесорів, що використовуються в персональних комп'ютерах і серверах, збільшиться лише на 4%.

Хоча продажі ПК злетіли в період пандемії коронавірусу і продовжують збільшуватися, їх зростання сповільнилося останнім часом, згідно з даними IDC. Крім того, Intel доводиться боротися з конкуруючими виробниками центральних процесорів, включаючи Advanced Micro Devices Inc.

Нагадаємо, через напівпровідникову кризу Daimler обмежив виробництво в Німеччині та зупинив завод в Угорщині, а BMW був змушений зупинити виробництво на заводі в Регенсбурзі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS