Транзит газу в липні не збільшився попри зупинку газогонів в обхід України – Оператор ГТС

Україна транзитувала до ЄС майже 4 млрд куб. м газу за попередній місяць

Фото: tsoua.com

Транзит природного газу українською газотранспортною системою (ГТС) до країн Європи склав 3,848 млрд куб. м у липні. Планова зупинка газопроводів «Ямал – Європа» та «Північний потік-1» жодним чином не вплинула на збільшення транзиту газу територією України. Про це повідомляє пресслужба «Оператора ГТС» (ОГТСУ).

У липні «Оператор ГТС» протранзитував до Польщі 0,34 млрд куб. м газу, до Словаччини – 2,514 млрд куб. м, до Угорщини – 0,804 млрд куб. м, до Молдови – 0,189 млрд куб. м. Як і попереднього місяця, середньодобовий транзит становив 124 млн куб. м.

Зазначається, що «Газпром» використовує всі раніше заброньовані потужності та не виявив зацікавленості у додаткових транзитних потужностях попри рекордне зростання цін на європейських ринках газу, низькі для цього періоду обсяги газу в європейських газових сховищах і планову зупинку маршрутів «Ямал-Європа» та «Північний потік-1».

За даними ОГТСУ, за десять днів ремонту «Північного потоку – 1» у Німеччині країни ЄС недоотримали понад 1,6 млрд куб. м газу, ще 320 млн куб. м – через ремонт газопроводу «Ямал – Європа». На сьогодні в оператора підземних сховищ газу (ПСГ) в Німеччині Astora, який належить «Газпрому», рівень заповненості сховищ – менш як 13%, в інших операторів – у середньому 63%.

На думку гендиректора «Оператора ГТС» Сергія Макогона, такими діями російська компанія переслідує дві мети – економічну та політичну: підвищення ціни на блакитне паливо та пришвидшення процесу введення в експлуатацію «Північного потоку-2».

«В ситуацію має втрутитись відповідний Антимонопольний орган Європи. До того ж, на таку стратегію російської компанії варто зважати при сертифікації «Північного потоку-2», – переконаний Макогон.

Нагадаємо: ціни на газ в Європі злетіли до нового рекорду на тлі пожежі у «Газпрому».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS