Financial Times: в Європі обговорюють відновлення транзиту російського газу по Україні як спосіб змусити путіна до переговорів
Однак ця ідея «розлютила» дипломатів з деяких країн Східної Європи, а також не подобається Сполученим Штатам

Європейські чиновники почали обговорювати відновлення транзиту російського газу в Європу. Прихильники такого рішення стверджують, що це допоможе посадити росію за стіл переговорів для закінчення війни в Україні, а після укладання угоди стане гарантією дотримання режиму припинення вогню. Також це дозволить знизити високі ціни на енергоносії у Європі.
Джерело. Про це пише Financial Times з посиланням на знайомі із питанням джерела.
Ініціативу підтримали деякі посадовці з Німеччини та Угорщини, а також влада кількох інших країн ЄС. Насамперед їх зацікавила можливість зробити енергоносії дешевшими, уточнив один із співрозмовників FT.
Однак ця ідея «розлютила» чиновників у Брюсселі та дипломатів з деяких країн Східної Європи.
«Це безумство. Наскільки ми маємо бути дурні, що навіть задумалися про це як про можливий варіант?» – заявив один із них.
При цьому саме обговорення цього питання негативно вплинуло на американських експортерів зрідженого природного газу (ЗПГ), які прагнуть підписати довгострокові контракти на постачання до Європи.
За словами двох європейських чиновників, американські постачальники побоюються, що відновлення транзиту російського газу через Україну зробить їхню продукцію неконкурентоспроможною.
Після припинення постачання через українську територію з початку 2025 року частка російського трубопровідного газу скоротилася приблизно до 5% від загального імпорту ЄС. На даний момент російський газ іде в ЄС лише трубопроводом «Турецький потік».
Найбільшим імпортером російського газу до початку повномасштабної війни в Україні була Німеччина. У 2021 році на постачання з росії припадало близько 40% всього трубопровідного газового імпорту ЄС. У 2024 році цей показник впав до 10%.
Бекграунд. Між тим повідомлялося, що Німеччина збільшила закупівлі російського ЗПГ в 6 разів. В офіційних німецьких базах даних він зазвичай позначається як «бельгійський газ», хоча власного видобутку Бельгія не веде.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].