Вакцини від COVID-19 можуть не зупинити «дельту» - англійські вчені

Науковці виявили перші ознаки того, що щеплені люди так само легко передають дельта-варіант іншим, як і невакциновані

фото www.flickr.com/photos/nycmayorsoffice/50720951701

Вчені з Public Health England (PHE) виявили перші ознаки того, що вакциновані проти COVID-19 люди, можуть передавати дельта-варіант вірусу так само легко, як і ті, хто цього не зробив.

Як повідомляє Reuters, нові результати перегукуються з даними Центрів США по контролю і профілактиці (CDC). Минулого тижня американські експерти побоювання, що щеплені люди, інфіковані «дельтою», можуть, на відміну від інших варіантів, легко його передавати.

Високо контагіозний варіант «дельта» став домінуючим типом коронавірусу у всьому світі, підтримуючи пандемію, яка вже вбила понад 4,4 млн осіб чоловік, у тому числі понад 130 000 в Великобританії та більш як 53 000 в Україні.

Доведено, що вакцини забезпечують хороший захист від важких перебігу захворювання і смерті від «дельти», особливо при використанні двох доз, але даних про те, чи можуть щеплені вірус іншим, набагато менше.

«Деякі початкові результати ... вказують на те, що рівні вірусу у тих, хто заразився дельта-варіантом і вже були вакциновані, можуть бути аналогічні рівням, виявленим у невакцинованих людей, – йдеться в заяві PHE. – Однак це попередній дослідний аналіз, і необхідні подальші цільові дослідження, щоб це підтвердити ».

У PHE заявили, що з підтверджених випадків зараження «дельтою», госпіталізованих з 19 липня, 55,1% були невакциновані, а 34,9% отримали дві дози вакцини COVID-19.

Нагадаємо: 5 серпня головний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що в Україні зафіксували майже 150 випадків дельта-штаму. Найбільше штам поширений, за його словами, у Волинській, Одеській, Тернопільській областях, а також в Чернівцях та Києві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS