У Південній Кореї розробили плавучу морську установку, яка вироблятиме водень

Повномасштабні комерційні операції на платформі стартують до 2030 року.

фото DR

Консорціум корейських дослідних інститутів і суднобудівна компанія Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) розробили проект плавучої морської установки Hydrogen FPSO з виробництва водню, зберігання і його поставок.

Конструкція працюватиме від енергії вітру, пише ЦТС, посилаючись на Sea News.

Планується, що пілотну Hydrogen FPSO запустять до 2022 року, а повномасштабні комерційні операції на ній – до 2030 року.

«Концепція FPSO вже довгий час успішно працює в нафтовому секторі та секторі СПГ, тому, вважаємо, що нова установка буде сильним рішенням для виробництва також і водню. Hydrogen FPSO – це реальний проект з покращення екології і курсу на зменшення викидів», – відзначають в Корейському університеті моря і океану.

Планується, що в майбутньому буде розроблено проект подібної атомної установки.

На найближчі роки Hydrogen FPSO буде вдосконалюватися для внутрішнього використання, а в довгостроковій перспективі Південна Корея планує експортувати водень.

Як повідомлялося, в Австралії побудують гігантський завод з виробництва зеленого водню вартістю $100 млрд. На думку експетів, через 30 років зелений водень стане дешевшим за природний газ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS